drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Elektrokola. Ekologická budoucnost městské dopravy

Elektrokola. Ekologická budoucnost městské dopravy

Jízdní kola ztratila v České republice svůj pravý význam. Původně jízdní kola sloužila, lépe řečeno měla sloužit jako běžný dopravní prostředek. V současné době jej ale Češi využívají spíše ke sportu.

Tento trend se ale začíná měnit. Lidé vnímají ekologii a především finanční stránku věci. Jsou ale také čím dál více pohodlní.

Elektrokola jsou proto přesně to, co potřebují. Díky ním dostanou lidé vše, co potřebují. Levný, pohodlný a cenově dostupný dopravní prostředek do města, který není náročný na údržbu a jeho provoz je finančně mnohem méně náročný, než provoz automobilů či motocyklů.

Kam ale uložit kolo když dojedete na místo? Přece do kufru a pod stůl. Jak známo, Česko není zrovna bezpečným místem a postavit kolo jen tak na ulici stejně jako to dělají Nizozemci či Italové by mohlo skončit očima pro pláč. Před chmatáky nepomohou ani ocelové řetězy. Kola prostě z ulic mizí nevídaným způsobem.

I na české podmínky jsou ale výrobci připravení. Do hry se vracejí skládačky. Nejsou to ale ty klasické červené skládačky, které si všichni pamatují z dob dávno minulých. Těžké železo vyměnili výrobci za lehké slitiny hliníku a ani samotné skládání kola už není jen o tom, že se kolo přeloží napůl a i přesto je problém jej uložit třeba i do prostorného kufru auta.

Skládačky současnosti a budoucnosti jsou takové, že se jednoduše složí do malého kufru. Jsou lehké, dobře skladovatelné a to i přesto, že jejich součástí je elektromotor a baterie, která jej pohání. Budoucností v městské dopravě jsou skládací elektrokola.

Nejekologičtější dopravní prostředek ideální do města. Dojezd těchto elektrokol je závislý na použité baterii. U baterií s největší kapacitou slibují výrobci dojezd na jedno nabytí až několik set kilometrů což už je dost i na to, aby se člověk nemusel bát vyrazit i na delší cestu.

Pro elektrokola neexistují zácpy a dopravní omezení. Ten kdo jej používá, nemusí přemýšlet o tom, kdy má vyjet do práce aby kvůli zácpě nepřijel pozdě. Cesta trvá vždy stejně dlouho.

Ceny elektrokol jsou závislé na jejich kvalitě a na baterii, která je jejich nedílnou součástí. Ceny jsou také rozdílné podle toho, kde kolo kupujete. Zatímco v Německu či Nizozemsku stojí běžné elektrokolo okolo dvou tisíc euro, v Česku se dá pořídit už od deseti tisíc.


Přidáno 19.03.2010
Přečteno 179 krát


Ovládněte počítač pomocí nohy - bezdrátově

Ovládněte

Zkuste partnerský program – snadný výdělek na internetu

Zkuste

Vyhněte se pokutě včasným označením domu.

Vyhněte

Smaltované nádobí. Starověká technologie stále funguje

Smaltované

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz