drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Online hudba – nastupující fenomén?

Online hudba – nastupující fenomén?

Většina lidí, kteří tráví u počítače několik hodin denně, má ve zvyku při práci či zábavě na PC poslouchat hudbu. Na pevném disku se pak hromadí kopa „empétrojek“ – více, či méně přehledných.

Dnešní rychlosti připojení a prakticky „instantní“ internet umožňují mnohem více, než jen stažení několika hudebních souborů. Na webu totiž existuje několik služeb, které umožňují takzvané streamování hudby - tedy přehrávání v reálném čase. Dva nejznámější Vám dnes přiblížím.

Last.fm (www.last.fm)

Nejznámější službou v oboru streamování hudby je bezesporu Last.fm – internetové rádio, ale i sociální koutek pro všechny hudební maniaky. Služba funguje na principu stažení hudebního přehrávače, který si uživatel nainstaluje do svého počítače a který se připojí na Last.fm server odkud přehrávanou hudbu stahuje. Na svém profilu na webu je pak statistika Vašich nejoblíbenějších kapel, hudebníků, ale taky žánrů, podle čehož systém navrhne díla, která se hodí k uživatelovu vkusu. Služba je již nějaký čas zpoplatněna (3€ měsíčně) a na bezplatném účtu je možné přehrát pouze 30 skladeb.

Grooveshark (www.grooveshark.com)

O dost mladší službou, než Last.fm je Grooveshark. Na rozdíl od výše jmenovaného vsází na maximální jednoduchost a přívětivost pro uživatele. Není nutná registrace, nemusí se stahovat žádný desktopový klient a zdarma si můžete přehrát jakoukoliv skladbu, či album kolikrát chcete. Obří databázi Groovesharku tvoří sami uživatelé nahráváním hudby na server služby. Daní jsou však ne vždy sedící popisky, či zhoršená kvalita. Aby se však Grooveshark uživil, vedle zobrazované reklamy samozřejmě umožňuje takzvané placené VIP. Za poplatek tří dolarů měsíčně dostanete prostředí bez reklam, klienta do svého počítače a širší možnosti upravovat si uživatelský profil.


Přidáno 20.03.2010
Přečteno 2613 krát


Plovoucí podlaha - moderní univerzální povrch

Plovoucí

Trombocytopenie, aneb když není krev v pořádku

Trombocytopenie,

Hokej Němcům nic neříká. Neznají ani svého trenéra

Hokej

Smaltované nádobí. Starověká technologie stále funguje

Smaltované

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz