drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Je libo počítač v klávesnici? Zkuste Asus EeeKeyboard PC

Je libo počítač v klávesnici? Zkuste Asus EeeKeyboard PC

S velice zajímavým řešením přišel výrobce počítačového příslušenství Asus. Do klávesnice, která na první pohled vypadá docela obyčejně, se mu totiž podařilo vměstnat prakticky kompletní počítač. Co vše dokáže?

Jediným znakem, který vás upozorní na to, že před vámi neleží standartní klávesnice, je dotykový displej, který nahradil numerický blok kláves. Zbytek zařízení vypadá poměrně běžně. Nízko zdvihové klávesy jsou po vzoru notebooků Applu či Sony vyvedeny v zajímavém řešení. Dotykový displej s úhlopříčkou 5 palců poskytne dostatečný prostor pro ovládání základních aplikací, jako jsou například hudební přehrávač, chatovací programy, přehrávač videí z internetu, či zběžný náhled emailu. Aby však nedošlo ke kompletnímu zrušení numerického bloku, umožňuje displej zobrazení těchto chybějících kláves alespoň virtuálně. Pro displej také není problém suplování touchpadu v podobě, jak je známe z notebooků.

S malým displejem si však asi většina uživatelů pro plnohodnotné využívání počítače nevystačí. Proto je Asus EeeKeyboard vybaven klasickou konektorovou výbavou, jíž vévodí tři způsoby připojení k externímu zobrazovacímu zařízení. Nesmí chybět klasický analogový výstup VGA, novějším způsobem připojení je HDMI a tím posledním je unikátní adaptér, který umožňuje bezdrátový přenos obrazu Ultra-Wideband. Tento způsob je určen především při použití zařízení jako multimediální centrum v obývacím pokoji. Nesmí samozřejmě chybět ani tři USB porty, klasický síťový konektor a audio výstupy pro reproduktory, či sluchátka s mikrofonem.

Co se týče hardwarové výbavy, Asus využil netbookové vnitřnosti z malých přenosných počítačů. V nitru „klávesnice“ tepe procesor Intel Atom N270 s frekvencí 1,6Ghz. V základní výbavě nalezneme gigabyte operační paměti. Data jsou ukládána na rychlý SSD disk, který je v závislosti na ceně buď v kapacitě 16 či 32GB. S touto konfigurací vydrží unikátní klávesnice Asusu pracovat na baterii kolem čtyř hodin.

Máte-li o toto zařízení zájem, připravte si asi 14 tisíc za Asus EeeKeyboard PC v základní konfiguraci.


Přidáno 28.05.2010
Přečteno 1277 krát


Žirafa. Africká blízká příbuzná jelenů a krav

Žirafa.

Guinessova kniha rekordů vznikla díky hádce v hospodě

Guinessova

Tiskněte si fotky doma na inkoustové tiskárně

Tiskněte

Svatební dekorace, aneb svatba není žádná sranda

Svatební

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz