drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Čerstvé mléko nejen z automatů

Čerstvé mléko nejen z automatů

Po vzoru zbytku Evropy se i u nás posledních několik měsíců začínají budovat automaty na čerstvé mléko. Mléko, které je neupraveno, nebo prošlo jen pasterizací, však nenajdeme pouze v těchto stáčírnách.

Mléko, které je upraveno opravdu jen minimálně najdeme i v regálech obchodů. Chválu potravinářských odborníků si zasloužilo například mléko Amálka. To je po výrobě podrobeno pouze takzvané pasterizaci, při níž dojde zahřátí mléka na vysokou teplotu kolem 80°C, nikoliv však k převaření. Tím se vyhubí prakticky všechny bakterie, které způsobují kažení mléka a následné zdravotní potíže při konzumaci. Chuť a hlavně kvalita mléka se však výrazně nezmění.

Možností, která nabízí stoprocentní čerstvé mléko je odběr přímo z ekofarem, kde je mléko prodáváno přímo po nadojení. Především v Alpských zemích, kde obyvatelé velmi dbají na eko potraviny je tento způsob nákupu mléka velice oblíbený a rozšířený.

Když se přeci jen rozhodneme pro nákup v mléčném automatu, je nutné dodržovat několik zásad. Zásadní teplotou pro mléko jsou 4°C. Při této teplotě jsou živé kultury obsažené v mléce výrazně zneutralizovány a také se prodlouží doba, kdy je mléko chráněno látkou lektenin. Ihned po nadojení je tedy bezprostředně nutné, aby farmář zchladil mléko na tuto teplotu. Stejně tak v automatech je mléko uchováváno při této teplotě. Pro nás jako konzumenta je nejdůležitější dbát na hygienu, což znamená použití dokonale čisté lahve a hlavně nevystavování mléka vyšším teplotám po delší dobu.

Jelikož je již několik desítek let distribuováno mléko pouze mléko, které je po pasterizaci a hlavně homogenizaci, náš organismus již není navyklý čelit takovému množství živých kultur. Z tohoto důvodu je třeba čerstvé mléko před konzumací zahřát na teplotu alespoň 80°C a zkonzumovat ho do tří dnů.


Přidáno 28.05.2010
Přečteno 2071 krát


Řecká kuchyně není jen Gyros. Zkuste také něco jiného

Řecká

ICQ přestěhované do Ruska je stále českou jedničkou

ICQ

Nepůjčujte si od banky, věřitele si sami vyberte

Nepůjčujte

Nevíte si rady? Mrkněte se do radírny.

Nevíte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz