drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Nápis v Hollywoodu zachránil Playboy

Nápis v Hollywoodu zachránil Playboy

Na počátku léta roku 2009 bylo rozhodnuto, že na pozemcích Los Angeles, kde nyní stojí slavný nápis Hollywood, budou vybudovány domy. Většině obyvatelů se to však pochopitelně nezamlouvalo a tak bylo rozhodnuto otevřít veřejnou sbírku a pozemky odkoupit.

To, že by z panoramatu nad LA zmizely 14 metrů vysoké písmena, které znamenají pro město totéž co Eiffelova věž, se nelíbilo i několika známým osobnostem – logicky především z řad herců. Jelikož však výjimka potvrzuje pravidlo, posledním kdo věnoval peníze na záchranu Hollywoodské pýchy, byl Hugh Hefner, zakladatel erotického časopisu Playboy. Ten přispěl devíti sty tisíci dolary, což je v přepočtu více než sedmnáct milionů korun a dokonal tak záchranu.

Jelikož se Los Angeles nachází na území Kalifornie, na záchraně nápisu se velkou měrou podílel i guvernér Kalifornie – Arnold Schwarzenegger. Podle svých slov zareagoval po vzoru jedné ze svých neslavnějších postav Terminátorovi a okamžitě se pustil do boje za záchranu.

Pozemky, na kterých se tento slavný nápis tyčí mají rozlohu asi 56 hektarů a jejich vlastníkem je developerská firma z Chicaga. Po téměř ročním jednání byla společnost nátlakem donucena, aby snížila cenu, za kterou pozemky prodá a ulehčila tak odkup obyvateli LA. Nyní bude pozemek přičleněn ke Griffithovu parku – jednou z nejznámějších turistických atrakcí v USA.

Sam Hodder vysvětlil, jak to Hollywoodským symbolem bylo v minulosti. Zrod těchto existenčních problémů prý sahá až do válečného roku 1940. Jeden z největších filmových a leteckých magnátů Howard Hughes tehdy koupil tyto pozemky se záměrem vybudovat na nich sídlo pro svoji družku Ginger Rogersovou. Naštěstí pro Hollywood se partnerství rozpadlo a k žádné stavbě nedošlo.

V roce 2000 byly pozemky zakoupeny Chicagskou firmou za směšnou sumu 1,7 milionů dolarů, což bylo jejím majitelem později přirovnáno k nákupu originálu Van Gogha na bleším trhu.


Přidáno 28.05.2010
Přečteno 1057 krát


Pergola Vás uchrání před sluncem i pohledy sousedů

Pergola

Nevěřte reklamám, hubněte trvale s odborníky

Nevěřte

Potápění nebo paragliding? Zkuste Chorvatsko.

Potápění

Nedostatek slunečního světla způsobuje krátkozrakost

Nedostatek

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz