drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Guinessova kniha rekordů vznikla díky hádce v hospodě

Guinessova kniha rekordů vznikla díky hádce v hospodě

Když se 10. Listopadu 1951 konalo myslivecké shromáždění na břehu řeky River Slaney v zátoce Wexford, nikdo ze zúčastněných asi netušil, že právě tam vzniká jeden z nejprodávanějších knižních bestsellerů.

Tehdejší generální ředitel pivovaru Guiness, Hugh Beaver, se totiž dostal do sporu s dalšími myslivci. Přeli se o to, který že lovený pták je nejrychlejší. Beaver si však uvědomil, že neexistuje jediná možnost, která by dávala šanci na vyřešení sporu, neboť ještě nikdo neměřil rychlost loveného ptactva. A co víc, napadlo ho, že v celé Británii existuje asi 81 400 hospod, po kterých musí být mnoho takovýchto sporů, u kterých není možné rozpory uzavřít nějakým pádným argumentem. Jelikož byl zdatný obchodník, došlo mu, že by se takováto kniha zajímavostí mohla velice dobře prodávat.

Hugh Beaver tedy neváhal a začal svůj plán velice rychle realizovat. Jeden ze zaměstnanců pivovaru Guiness, doporučil dva studenty z nedaleké Londýnské univerzity, kteří právě rozbíhali informační agendu. Ti dostali za úkol shromáždit potřebná data, údaje a zajímavosti pro první knihu rekordů. Ta byla s nákladem tisíc výtisků vydána 27. Srpna 1954. Poté, co se stala kniha velikým trhákem, bylo dotiskováno mnoho výtisků pro Vánoční trh.

Až do roku 2001 vydávalo knihu Guiness World Record Limited, které bylo na počátku, tedy roku 1954, vytvořeno právě za tímto účelem. Na začátku nového milénia však byla tato společnost odkoupena od Guinessova pivovaru firmou Gullane Entertaiment.

Málo kdo však ví, že tato kniha již třikrát změnila svůj název. Prvním jménem knihy bylo Guinessova kniha světových rekordů (The Guiness Book of World Records), do roku 2000 se používal název Guinessova kniha rekordů (The Guiness Book of Records) a nynější název zní Guinessovy světové rekordy (Guiness World records).


Přidáno 29.05.2010
Přečteno 859 krát


V brněnské zoo mají recyklační ekokoutek

V

Botox, aneb za krásu, která může zabíjet, se platí

Botox,

Gel, porcelán nebo pryskyřice. Tím vším se dají zkrášlit nehty

Gel,

Prožijte Velikonoce v želivském klášteře

Prožijte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz