drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


iPad představil světu nový směr počítačů

iPad představil světu nový směr počítačů

Takzvané Tablet PC zde již byly dlouho, ale až Apple na počátku roku díky svému marketingu dokázal vytvořit z této placky legendu ještě před svým uvedením do prodeje. Je to začátek nového směru v IT?

Zařízení s rozměry 19x24x1 cm na první pohled připomíná elektronické čtečky knih, které jsou již několik let na trhu. Po zapnutí nás však překvapí dotykový displej s rozlišením 1024x768. Vzhledem k tomu, že je iPad primárně především multimediální zařízení, kvalitní displej je na snadě. Jak výkonný ředitel Applu Steve Jobs řekl, jedná se o zlatý střed mezi chytrými dotykovými telefony a notebooku (potažmo netbooky). S iPadem tak můžete pohodlně surfovat po internetu, číst knihy, prohlížet si fotografie, či jen tak hrát hry. Na rozdíl od dřívějších tabletů, které nikdy nezaznamenaly úspěch a u kterých byl třeba stylus (dotykové pero), je iPad ovládán pouze pomocí dotyků prstů. K tomu je plně přizpůsobeno prostředí operačního systému iPhone OS.

Jak již název OS napovídá, jedná se pouze o vylepšený systém z veleúspěšného dotykového telefonu iPhone. Proto v uživatelském prostředí nalezneme klasickou matici několika ikon jednotlivých aplikací, které jsou rozděleny na několik obrazovek, mezi nimiž jde přepínat a spodní řadu statických ikon, které jsou neměnné na kterékoliv stránce aplikací.

Uživatelské rozhraní je velice příjemné a opravdu rychlé. Navzdory tomu, že srdcem iPadu je pouze gigahertzový procesor, díky optimalizaci softwarové stránky, která je pro uzavřené systémy Applu tipická, nedochází k žádným prodlevám v reakcích na uživatelovi pokyny.

Stejně jako ostatní zařízení se systémem iPhone OS i iPad podporuje více dotekové ovládání, takzvaný multi-touch, který je hojně využíván, například v galerii obrázků a pohybový senzor, který zajišťuje otáčení obrazu na displeji, dojde-li k situaci, že zařízení obrátíte například vzhůru nohama.


Přidáno 29.05.2010
Přečteno 1174 krát


Niagarské vodopády navštíví ročně 12 milionů turistů

Niagarské

Kurzy pro
zlepšení zraku

Kurzyzlepšení zraku>

Tři piva, celý den studená. To je termo soudek

Tři

Když na pivo, tak do správné Plzeňské hospůdky

Když

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz