drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


ICQ přestěhované do Ruska je stále českou jedničkou

ICQ přestěhované do Ruska je stále českou jedničkou

V dubnu 2010 bylo ICQ prodáno ruské společnosti Digital Sky Technologies za částku, která se pohybuje v přepočtu kolem 1,5mld. Kč. Česká republika, Izrael a Rusko patří k zemím, kde je tento komunikační protokol rozšířen nejvíc.

K lednu 2010 byl počet českých uživatelů na úctyhodném čísle 1,7milionů. Původem Izraelská služba je využívána především ve východní Evropě společně s Německem a Izralem. Především z tohoto důvodu se rozhodl ruský investor koupit tuto službu od amerického majitele AOL. Ten ji vlastnil od června 1998, kdy ICQ prodala mateřská firma, která tento komunikátor vytvořila, izraelská Mirabilis.

Celosvětové statistiky říkají, že každý měsíc, ICQ zapne alespoň jednou 32 milionů unikátních uživatelů. Ti jsou v 80 procentech případů ve věku mezi třinácti a devětadvaceti lety. Zajímavým číslem je i průměrná doba strávená každý den připojením na ICQ - více než pět hodin.

Mezi uživateli počítačů v ostatních zemích, kde je ICQ neznámé, nebo má minoritní podíly mezi komunikačními prostředky jsou nejvíce využívány služby Microsoftu skrze MSN live Messenger a také otevřený protokol Jabber. V USA má také velkou oblibu komunikátor Yahoo Messanger.

Jelikož však více a více sílí postavení sociálních sítí jako je Facebook, i v České republice zájem o ICQ mírně upadá. Jelikož Facebook umožňuje i posílání zpráv reálném čase, takzvaný instant messaging, přesunuje se stále víc lidí právě tam. V souvislosti s tímto je dle odborníků možné, že ICQ bude oživeno díky tomu, že Digital Sky Technologies je největším akcionářem Facebooku a mohla by se tak zasadit například o vytvoření oficiálního klienta pro Facebook z původního ICQ. Další věcí, která by mohla zlepšit uživatelskou zkušenost s ICQ je přepracování licenčních podmínek, v kterých se mimo jiné píše, že je zakázáno používání alternativních klientů. S touto souvislostí je možnost, že se stane oficiálním klientem i program QIP, který je vyvíjen právě v Rusku.


Přidáno 29.05.2010
Přečteno 192 krát


Denně aktualizované nabídky práce pro celou ČR

Denně

Kurzy pro
zlepšení zraku

Kurzyzlepšení zraku>

I v second handu se dá pěkně obléci

I

Originální vánoční
dárky

Originálnídárky>

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz