drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Nezanedbejte včasnou výměnu pneumatik

Nezanedbejte včasnou výměnu pneumatik

Stejně jako se mění zimní pneumatiky za letní, je třeba nezanedbat ani výměnu těch sezónních při opotřebování. Ojeté letní pneu se totiž mohou chovat na kaluži po bouřce stejně, jako na namrzlé vozovce.

Nejnebezpečnějším efektem, který Vás s nevyměněnými letními pneumatikami může potkat je tzv. aquaplaning. Jedná se o „sklouznutí“ vozidla po zdánlivě neškodné vodní ploše, typicky kaluži. Dochází k podobnému efektu jako při jízdě na lyžích, kdy skluznice jede po malé vrstvě vody. Pro větší bezpečí, vyhnutí se těmto rizikům a také neporušování předpisů je nutné zavčasu pneu vyměnit.

Na výběr je z nepřeberného množství různých pneumatik, disků a kompletních kol, přičemž jedny z nejoblíbenějších jsou alu kola. Ač výměnu kol zvládne spousty řidičů svépomocí doma, stále oblíbenější jsou návštěvy servisů. Jedná-li se totiž o prvotní výměnu, či se dokonce nemění kompletní alu kolo, ale pouze pneumatika, s výměnou je spojeno mnoho dalších problémů a úkonů, které jsou třeba udělat. K těm patří například seřízení geometrie, což jde v domácím prostředí realizovat jen ztěžka.

Náš tip: letní pneu

Nejspolehlivějším indikátorem pro zjištění míry ojetí pneumatik jsou vystouplé špalíky v dezénu. Zde se můžeme přesvědčit o tom, zdali bychom měli pneumatiky vyměnit - to bychom měli provést, dostane-li se okolní dezén na úroveň již zmiňovaného špalíku. Nejvýhodnějším způsobem jak s pneumatikami zacházet je pořízení dvou kompletních sad alu kol. Rozhodnete-li se vyměnit zimní pneumatiky za letní, nebo naopak, stačí Vám několik málo desítek minut a svépomocí snadno připravíte svůj vůz na nadcházející letní, či zimní sezónu. Ač se tento způsob nemusí zdát úplně nejekonomičtější, vězte, že za několik návštěv v servisu, které podniknete každý rok, byste peníze ušetřené nepořízením druhé kompletní sady pneu stejně utratili.
Řešení poskytují pneuservisy i pro ty, kteří nemají pro skladování druhé sady pneumatik prostory. Za poplatek je možné v servisech nevyužívaná kola uschovat.


Přidáno 02.06.2010
Přečteno 2404 krát


Neplaťte víc, než musíte. Nikdy a nikomu.

Neplaťte

Nepůjčujte si od banky, věřitele si sami vyberte

Nepůjčujte

Vyhněte se pokutě včasným označením domu.

Vyhněte

Perfektní postava- nedosažitelný sen?

Perfektní

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz