drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Nejenom v létě je možné jet do Chorvatska

Nejenom v létě je možné jet do Chorvatska

Letní měsíce jsou nejčastějším obdobím pro dovolenou, třeba v Chorvatsku. Ač se mimo hlavní sezónu nebude jednat o trávení dovolené na pláži, je někdy výhodnější odcestovat do této destinace v brzkých jarních, či podzimních měsících.

Vzhledem k tomu, že je Chorvatsko přímořským státem, na jeho podnebí má moře samozřejmě největší vliv. V nejteplejších měsících, tedy v červnu, červenci a srpnu, kdy jsou přímořská letoviska zavaleny davy turistů, se teploty pohybují kolem 30°C, přičemž voda má přibližně o 5-10 stupňů méně. Velice teplým však bývají i první podzimní měsíce září a říjen, kdy teploty klesnou v průměru o 5 stupňů. Přímo to tak vybízí pro aktivní dovolenou v Chorvatsku.

Pro ty, kdo by rád poznal krásy této země například z cyklistického sedla, se právě podzimní měsíce jeví jako ideální. Je stále možné se osvěžit v moři, ale nižší teploty také dovolí větší fyzickou námahu, která se stává méně únavnou. Výhodou je také masový odliv turistů, navzdory čemuž však ubytování v Chorvatsku není problém. Většina ubytovacích zařízení totiž bývá otevřená až do konce září či dokonce do října. Chce-li se někdo vyhnout mořskému pobřeží a logicky tak mít jistou šanci na méně deštivé počasí, měl by volit východní část země, kde právě díky větší vzdálenosti od moře nepanuje tak velká vlhkost.

Náš tip: Apartmány v Chorvatsku

Zvolíte-li naopak jarní měsíce, tedy ideálně od poloviny dubna až do konce května, můžete se těšit na fantastické výlety do právě rozkvétající přírody. Největším lákadlem dovolené v Chorvatsku pak je národní park Krka, kde se na stejnojmenné řece vyskytují početné vodopády a celé území se vyznačuje bohatou flórou a faunou.


Přidáno 02.06.2010
Přečteno 1819 krát


Botox, aneb za krásu, která může zabíjet, se platí

Botox,

Matějská pouť plná nepoctivců

Matějská

Kvalitní softshellové budny už nejsou luxus, ale nezbytnost

Kvalitní

Potápění nebo paragliding? Zkuste Chorvatsko.

Potápění

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz