drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Nejenom v létě je možné jet do Chorvatska

Nejenom v létě je možné jet do Chorvatska

Letní měsíce jsou nejčastějším obdobím pro dovolenou, třeba v Chorvatsku. Ač se mimo hlavní sezónu nebude jednat o trávení dovolené na pláži, je někdy výhodnější odcestovat do této destinace v brzkých jarních, či podzimních měsících.

Vzhledem k tomu, že je Chorvatsko přímořským státem, na jeho podnebí má moře samozřejmě největší vliv. V nejteplejších měsících, tedy v červnu, červenci a srpnu, kdy jsou přímořská letoviska zavaleny davy turistů, se teploty pohybují kolem 30°C, přičemž voda má přibližně o 5-10 stupňů méně. Velice teplým však bývají i první podzimní měsíce září a říjen, kdy teploty klesnou v průměru o 5 stupňů. Přímo to tak vybízí pro aktivní dovolenou v Chorvatsku.

Pro ty, kdo by rád poznal krásy této země například z cyklistického sedla, se právě podzimní měsíce jeví jako ideální. Je stále možné se osvěžit v moři, ale nižší teploty také dovolí větší fyzickou námahu, která se stává méně únavnou. Výhodou je také masový odliv turistů, navzdory čemuž však ubytování v Chorvatsku není problém. Většina ubytovacích zařízení totiž bývá otevřená až do konce září či dokonce do října. Chce-li se někdo vyhnout mořskému pobřeží a logicky tak mít jistou šanci na méně deštivé počasí, měl by volit východní část země, kde právě díky větší vzdálenosti od moře nepanuje tak velká vlhkost.

Náš tip: Apartmány v Chorvatsku

Zvolíte-li naopak jarní měsíce, tedy ideálně od poloviny dubna až do konce května, můžete se těšit na fantastické výlety do právě rozkvétající přírody. Největším lákadlem dovolené v Chorvatsku pak je národní park Krka, kde se na stejnojmenné řece vyskytují početné vodopády a celé území se vyznačuje bohatou flórou a faunou.


Přidáno 02.06.2010
Přečteno 2095 krát


Proleťte se po světě

Proleťte

Letní čas. Úspora elektřiny, větší spotřeba benzínu

Letní

Do Chorvatska ekonomicky

Do

Euromince a eurobankovky jsou v oběhu už od roku 2002

Euromince

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz