drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


The Pacific – nejdražší seriál v historii

The Pacific – nejdražší seriál v historii

15. března si na HBO odbyl premiéru nejdražší seriál historie – válečné drama Stevena Spielberga a Toma Hankse The Pacific. Bezkonkurenčně nejdražší seriál v historii.

V srpnu 2007 začali autoři veleúspěšného projektu Bratrstvo neohrožených natáčet v Australských pralesích dílo, které má na ocenění Band of Brothers navázat. Snímek, jenž si vyžádal rozpočet 200 mil. dolarů, u nás bude vysílán každé pondělí na stanici HBO v 20:00.

Desetidílná sága popisuje boje v tichomoří 2. světové války očima tří příslušníků 1. divize námořní pěchoty spojených států, které se také říkalo Stará garda.

Příběhy dvou postav z této trojice jsou založeny na autentickém svědectví účastníku těchto bojů. Tyto zážitky jsou čerpány ze dvou knih – With the Old Breed od Eugena Sledge a Helmet for my Pillow Roberta Leckieho. O vizuální zpracování těchto válečných bestsellerů se postarala studia DreamWorks, HBO Films a Playtone. Naskýtá se nám tak pohled na boje, jež skutečně blízce připomínají tehdejší tvrdou realitu.

Příběh The Pacific začíná den po japonském útoku na přístav Pearl harbor – 8. prosince 1941. Ten den vstoupili Spojené státy Americké do války, ten den se otevřely stovky náborových kanceláří s úkolem rekrutování mladých mužů k službě vlasti. Mnoho z nich si vybralo jako svůj domov jednotky mariňáků.

Se třemi z nich se postupně seznámíme v průběhu tohoto úchvatného díla.

Prvním z nich je svobodník Robert Leckie – původem z Rutherfordu ve státě New Jersey, kde vyrůstal společně se sedmi sourozenci. Po krátké kariéře sportovního redaktora se po útocích na Pearl Harbor přihlásil k námořní pěchotě US.

Z ještě početnější rodiny pocházel náš druhý hrdina – četař John Basilone. Ten měl sourozenců devět a taktéž mu byl domovem stát New Jersey. V armádě sloužil už od roku 1934, avšak v roce 1941 se po vstupu USA do války přidal k námořní pěchotě.

Trochu odlišnou cestu si prošel svobodník Eugene B. Sledge. Ve státě Alabama, v městečku Mobile se narodil do významné rodiny bojovníků za vlast. Jeho otec, tehdejší lékař, byl důstojníkem v armádě Spojených států v bojích 1. světové války. Sám Eugene však trpěl srdeční vadou, kvůli které mu rodiče vstup do armády zakazovali. On se ale nakonec rozhodl pro důstojnický kurz a roku 1942 nastupuje jako řadový voják k mariňákům.

„Tento příběh se ve skutečnosti nestal, ale na druhou stranu jsem si ho ani úplně nevymyslel. Spíš jsem se pokusil vyprávět příběhy kamarádů, které stejně jako mě, strhla do svých pekelných hlubin válka.“ – Eugene B. Sledge (With the Old Breed)


Přidáno 20.03.2010
Přečteno 1762 krát


Kvalitní nářadí nebo šunty za pár korun z hypermarketu?

Kvalitní

Ušetřete se stresu ve frontě při nákupu dámských plavek

Ušetřete

Nedostatek slunečního světla způsobuje krátkozrakost

Nedostatek

Parádní blog o šití a šicích strojích

Parádní

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz