drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Několik typů na lepší a bezpečnější opalování

Několik typů na lepší a bezpečnější opalování

Opalování či chcete-li slunění je nedílnou součástí letního období. O této relaxační činnosti však panuje spousta mýtů, které se mnohým nevyplatili. Je třeba se jím vyhnout a zmenšit tak riziko zdravotních problémů, které si nevědomky můžete velice snadno způsobit.

Nejdříve je třeba si uvědomit, že sluneční světlo sice má velice pozitivní účinky na lidský organismus, najdou se však i negativa. Největší hrozbou pro naši pokožku je ultrafialové záření, což je součást slunečních paprsků. UVA část tohoto záření má na svědomí nejen stárnutí pokožky, tedy především tvorbu vrásek, ale i nebezpečné podkožní nádory. Díky ní se také objevují při opalování pigmentové skvrny. Naopak druhá složka UVB působí povrchově a právě ona má způsobuje popálení.

Právě proti těmto UVB paprskům je důležité použít ochranné prostředky, jejichž ochranné vlastnosti se dělí dle několika faktorů. Pro správný výběr je třeba určit Váš fototyp, který má čtyři stupně, jež sou řazeny podle barvy kůže, očí a vlasů a s tím související schopnost vypořádat se se slunečními paprsky. Tyto čtyři typy nesou geografické pojmenování podle toho, kde se takovéto fototypy vyskytují nejčastěji. Jsou jimi – keltský typ, evropan se světlou pletí, evropan s tmavou pletí a středomořský typ. Dle tohoto rozdělení je důležité vybrat si správný faktor ochranných prostředků, který je odstupňován od 10 do 50. Je však nutné mít na paměti, že například u moře, či ve vyšších nadmořských výškách je vhodné použít vyšší ochranný faktor, než v našich zeměpisných šířkách.

Náš tip: Opalování

Velice příznivé dopady má slunění na mastnější pokožky, kde se častěji vyskytuje akné. Ač se odborníci jednoznačně neshodují na tom, jak moc prospívá sluneční světlo na takto postiženou lidskou pokožku, více než polovina lidí se středním nebo slabším akné pozorují po několika denním slunění pozitivní účinky. Je však vhodné použít beztukové prostředky ideálně bez emulgátorů, které mohou akné zhoršit – jedním z těchto přípravků je například Daylong.

Zajímavý vliv má na opalování také provitamín vitamínu A beta-karoten. V přírodní podobě se vyskytuje ve velkém množství ovoce a zeleniny, dostupné však jsou i beta karotenové tobolky. Při jejich dlouhodobějším užívání je velice pravděpodobné, že vaše schopnosti opalování budou o něco vyšší. Pro rychlejší efekt opálení, tak můžete zkusit i tento, zdraví prospěšný produkt.


Přidáno 08.06.2010
Přečteno 2344 krát


Maledivy. Splníte si tu sen, ale hodně za něj zaplatíte

Maledivy.

Nezanedbejte včasnou výměnu pneumatik

Nezanedbejte

Trombocytopenie, aneb když není krev v pořádku

Trombocytopenie,

World of Warcraft. Naprostý fenomén mezi hrami

World

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz