drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Úřadům práce a agenturám lidé nevěří

Úřadům práce a agenturám lidé nevěří

Míra nezaměstnanosti se v České republice stabilně pohybuje kolem 8 až 9 procent. Z průzkumů vyplývá, že na rozdíl od let minulých dávají čerství uchazeči o volné místo přednost online službám na internetu, než spoléhání se na úřad práce, či personální agentury.

Problém s nedostatkem volných míst je v Česku stále velice aktuální. Navzdory tomu, že v měsících se zvyšujícím se počtem sezónních prací, míra nezaměstnanosti klesá, problém najít práci má stále kolem půl milionu obyvatel. Jako první věc, kterou většina uchazečů podnikne, je podle průzkumů zveřejnění online životopisu na online portálech s nabídkami práce. Na většině takto zaměřených webů, je několik možností, jak se s hledáním práce popasovat, jejichž kombinací se míra úspěšnosti nalezení volného místa zvyšuje.

Tím nejzákladnějším úkonem je již zmíněný elektronický životopis. Ten je vystaven podle oborů vzdělání, či předcházející praxe v několika kategoriích, kde se pohybují personalisté firem či zaměstnanci personálních agentur, kteří si právě Vás můžou vybrat při poptávce zaměstnance. Tento pasivní způsob snahy o nalezení práce je základním kamenem, který sám o sobě přílišnou efektivitou nehýří.

Náš tip: Volná pracovní místa

Další možnost, která je však časově náročnější, je aktivní hledání na těchto webech. Stejně jako firemní personalisté prohlížejí vystavené životopisy, vy se naopak můžete probírat spoustou pracovních nabídek a příležitostí. V několika základních kategoriích oborů jsou samozřejmě další možnosti, jak vyhledávání učinit úspěšnějším. Mohou jimi být například vhodně zvolená platová ohodnocení, která odpovídají Vašim požadavkům, vyfiltrování nabídek s Vaší úrovní vzdělání a v neposlední řadě samozřejmě město, či okres, ve kterém práci hledáte.

Při opravdu aktivním hledání volného místa, kdy věnujete této činnosti alespoň půl hodiny denně, máte o dost větší šanci nalézt vhodné pracovní místo, než při dávání přednosti pasivnímu spoléhání na agentury a úřad práce.


Přidáno 14.06.2010
Přečteno 3104 krát


Kreativní koutek na zahradě nebo jen místo odpočinku?

Kreativní

Koncepty aut. To NEJ, co automobilky nabízejí

Koncepty

Ruční nářadí pro kutily i profesionály

Ruční

Kupte si automobil v zahraničí, třeba v Německu

Kupte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz