drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Nenechávejte nákup školního batohu na září

Nenechávejte nákup školního batohu na září

Obvyklou dobou pro nákup školních pomůcek, mezi které patří i batohy bývá konec srpna, někdy i začátek září. I když internetové obchody poskytují pohodlí výběru z domova a bez front, riskujete tím minimálně menší výběr při vyprodání zásob.

Při nákupu školního batohu je vhodné dodržet několik základních rad. Tím nejenže vyřadíte nekvalitní a nevyhovující batohy, ale většinou se Vám podaří nakoupit tašky do školy, které jsou šetrné k zádům potomka a svoji ergonomií nijak nezatěžují páteř školáka. Kromě řádného polstrování na zádech je vhodné vybrat batoh s dostatečně širokými popruhy, jejichž šířka by měla být minimálně 4 cm.

Klasickým paradoxem u školáků bývá váha školních pomůcek, které musí do školy nosit. Zatímco děti na druhém stupni či dokonce na střední škole nosí několik sešitů a minimální množství učebnic, na prvním stupni často bývá školák vypravován do školy s batohem naditým neskutečným množstvím pomůcek. Hlavně kvůli tomu je potřeba ulehčit zátěž alespoň nákupem lehkého batohu. Váha dle norem nesmí na prvním stupni přesáhnout 1,2kg.

Protože jsou děti díky svému vzrůstu snadno přehlédnutelní, zejména v silničním provozu, je třeba dbát jistých bezpečnostních opatření, která sníží obavy o potomka. Jedním z účinných prvků, kterými lze školní batohy vybavit, bývají reflexní plochy, které dobře odráží světlo a dokážou upoutat pozornost například blížícího se řidiče.

Kromě vhodně uzpůsobeného uspořádání vnitřního prostoru batohu, kde by mělo být dostatečné množství přihrádek a kapes pro školní potřeby, je také dobré dbát na výsledky nezávislých testů, které se v prázdninovém období často objevují ve všech možných médiích.
No a nakonec je důležité, aby si batoh vybralo pokud možno dítě samo, zatímco rodič slouží pouze pro nasměrování správným směrem a zkontrolování všech důležitých prvků, které školní batoh má mít.


Přidáno 24.06.2010
Přečteno 2730 krát


Přírodní kosmetika
SALOOS

Přírodní SALOOS>

Není nad přirozené světlo

Není

Kouzlo čaje v roce 2011

Kouzlo

Šaty dělají člověka, obal lákavé zboží

Šaty

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz