drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Fototapety: předměstí Manhattanu v obýváku

Fototapety: předměstí Manhattanu v obýváku

Ať už zařizujete nový byt nebo se jen chystáte renomovat starší, máte několik možností jak dosáhnout kýženého výsledku. Kromě nákupu různých doplňků do prostoru také můžete zvolit zajímavý plakát, nebo fototapetu.

Jednou z největších výhod fototapet, je jejich krycí vlastnost. Vhodnou fototapetou tak můžete vyřešit například flekatou či jinak znečištěnou stěnu, nebo ukrýt nerovnosti. Kromě tohoto využití se samozřejmě nabízí jejich primární, dekorativní účel. V nabídce je mnoho motivů – od abstraktních obrazů, přes přírodní scenérie až po noční fotografie velkých aglomerací. V pokoji se vám tak může procházet kosmonaut po Měsíci, nebo si vaše ratolesti mohou hrát v pohádkové zemi.

Dalším parametrem, na který je třeba dbát, je velikost fototapety. Pokud toužíte po designově zajímavém prvku, nemusíte vždy volit ty největší rozměry. Jednodílné fototapety dosahují rozměry, které se blíží větším obrazům. Máte-li na stěně pokoje větší nevyužitý prostor, můžete volit z dvoudílných nebo čtyřdílných fototapet, které se orientačně pohybují v rozměrech 250x200cm. Tím získáte zajímavou součást pokoje, která nemusí tvořit hlavní dominantu, ale třeba jen dokreslit celkovou atmosféru.
Největšími fototapetami jsou ty osmidílné, které dobře poslouží při pokrytí celé stěny, jejich rozměry totiž dosahují až 400x250cm.

Náš tip: Fototapety na zeď

Stejně jako dříve oblíbené klasické papírové tapety, které zdobili nejeden panelový byt i ty dnešní moderní fototapety, jsou aplikovány podobným způsobem, tedy lepidlem na tapety. Při výběru je třeba myslet na to, že u většiny fototapet nebývá lepidlo dodáváno, přičemž za samostatné lepidlo utratíte většinou částku do dvou set korun.


Přidáno 04.07.2010
Přečteno 697 krát


Euromince a eurobankovky jsou v oběhu už od roku 2002

Euromince

Zkuste partnerský program – snadný výdělek na internetu

Zkuste

Chcete si pořídit nové bydlení?

Chcete

Nevěřte reklamám, hubněte trvale s odborníky

Nevěřte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz