drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Politici bojují o přízeň lidí na facebooku

Politici bojují o přízeň lidí na facebooku

Poslední rok znamenal doslova převrat v komunikaci na síti. To, co je již běžným v zahraničí se zabydluje i v Česku – sociální sítě. Nejznámějším představitelem je rozporuplný Facebook.

Poslední měsíc (únor 2010) překonal počet uživatelů v Česku magickou hranici dvou miliónů. V super-volebním roce je tedy jasné, že se politici na Facebooku budou snažit angažovat o to více a ovlivnit tak rozhodnutí u volební urny nejednoho mladého Čecha.

Prvým českým politikem na Facebooku byl Karel Schwarzenberg, jehož skupinu však založil některý jeho příznivec, bez politikova vědomí. Opravdu prvním „sociálně“ žijícím politikem se stal až sociální demokrat Jan Hamáček, který začal na síť vystavovat fotky rodiny, přidávat se do fanouškovských skupin a sdílet s ostatními své pocity a myšlenky.

V předvolebním období má už ale svůj Facebookový profil snad každá strana a většina politiků. Vedle těch oficiálních, které rozeznáte ať už podle popisků, či podle striktně moderovaných diskuzí, se na síti nachází také mnoho neoficiálních skupin, které však povětšinou paradoxně sdružují odpůrce jednotlivých stran, nebo politiků.

Velký rozruch také způsobila podvodná akce jednoho z „vtipálků“, který nejdříve sliboval soutěž o telefon a po dostatečném množství svých fanoušku udělal z tisíců lidí příznivce Jiřího Paroubka.

Na facebooku se však také objevili stránky s trochu odlišným úkolem. Jednou z nejzajímavějších jsou virtuální volby (www.facebook.com/virtualnivolby). Do těch se do dnešního dne (20. 3.) zapojilo přes 17 tisíc uživatelů. Ve srovnání s oficiálními předvolebními preferencemi se však výsledky dost značně liší. Ty zatím ukazují trvající převahu sociální demokracie v závěsu s ODS a KSČM. Na facebooku však zatím jasně vede ODS. Následuje TOP09 a na třetím místě naprosto nepochopitelně DSSS. Naopak pro někoho potěšitelným faktem může být skutečnost, že se „komunisté“ u mladé generace pohybují až kolem desátého místa.

Jak moc se výsledky virtuálních voleb budou lišit od těch skutečných, se však dozvíme až koncem května při volbách do poslanecké sněmovny.


Přidáno 20.03.2010
Přečteno 3167 krát


Konečně je tu neotřelá módní značka

Konečně

Cyklostezky = Bezpečnost. To je to, oč tu běží

Cyklostezky

Módní
trendy

Módní<br trendy>

Chcete zhubnout? Kupte si nové plavky!

Chcete

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz