drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


S pokutou za rychlou jízdu se může dovolená prodražit

S pokutou za rychlou jízdu se může dovolená prodražit

V zahraničí se policisté s hříšníky s těžkou nohou na plynovém pedálu nemazlí. Spěchat k moři se tak rozhodně nemusí vůbec vyplatit.

Zatímco rychlá jízda v Česku je stejně velkým prohřeškem jako jinde a stejně tak nebezpečná je všude. Ne všude ji dokážou ale policisté ocenit. Příkladem může být například rozdíl mezi Českem a Španělskem.

Člověk by řekl, že temperamentní národ jako jsou Španělé budou benevolentnější vůči řidičům závodníkům. Opak je ale pravdou. Pár bodů a pokuta v řádu tisíců korun v Česku není nic proti tomu, co s Vámi provedou španělští policisté za překročení rychlosti v obci o více než 60 kilometrů v hodině či o více než 80 kilometrů v hodině mimo obec.

Náš tip: Povinné ručení

Za tento prohřešek přichází automaticky odebrání řidičského průkazu i vysoká pokuta, ale především i vězení.

Podobné je to i v Itálii. Tam sice vězení za vysokou rychlost nehrozí, ale pokuty jsou tam stejně jako ve Španělsku hodně vysoké. Posuďte sami. Kolikrát se Vám stalo, že jste jeli o více než 20 kilometrů v hodině rychleji než je povolené? Řekněme tedy rychlostí 75 kilometrů v hodině v obci? Celkem běžný přestupek že? Ne tak pro Italy. Privilegium jezdit v italské obci touto rychlostí stojí na pokutě 150 euro.

V Chorvatsku pak tentýž prohřešek pokryje pokuta ve výši od 40 eur a Rakousku 50 eur.

Více o pokutách, ale především o pojištění automobilů nejen na cesty do zahraničí najdete na stránkách pojišťovny Direct.cz.


Přidáno 19.07.2010
Přečteno 2719 krát


Zatočte definitivně s komářími štípanci

Zatočte

Svatební dekorace, aneb svatba není žádná sranda

Svatební

Parádní blog o šití a šicích strojích

Parádní

Investice do krbových kamen se vrátí už za rok

Investice

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz