drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


S pokutou za rychlou jízdu se může dovolená prodražit

S pokutou za rychlou jízdu se může dovolená prodražit

V zahraničí se policisté s hříšníky s těžkou nohou na plynovém pedálu nemazlí. Spěchat k moři se tak rozhodně nemusí vůbec vyplatit.

Zatímco rychlá jízda v Česku je stejně velkým prohřeškem jako jinde a stejně tak nebezpečná je všude. Ne všude ji dokážou ale policisté ocenit. Příkladem může být například rozdíl mezi Českem a Španělskem.

Člověk by řekl, že temperamentní národ jako jsou Španělé budou benevolentnější vůči řidičům závodníkům. Opak je ale pravdou. Pár bodů a pokuta v řádu tisíců korun v Česku není nic proti tomu, co s Vámi provedou španělští policisté za překročení rychlosti v obci o více než 60 kilometrů v hodině či o více než 80 kilometrů v hodině mimo obec.

Náš tip: Povinné ručení

Za tento prohřešek přichází automaticky odebrání řidičského průkazu i vysoká pokuta, ale především i vězení.

Podobné je to i v Itálii. Tam sice vězení za vysokou rychlost nehrozí, ale pokuty jsou tam stejně jako ve Španělsku hodně vysoké. Posuďte sami. Kolikrát se Vám stalo, že jste jeli o více než 20 kilometrů v hodině rychleji než je povolené? Řekněme tedy rychlostí 75 kilometrů v hodině v obci? Celkem běžný přestupek že? Ne tak pro Italy. Privilegium jezdit v italské obci touto rychlostí stojí na pokutě 150 euro.

V Chorvatsku pak tentýž prohřešek pokryje pokuta ve výši od 40 eur a Rakousku 50 eur.

Více o pokutách, ale především o pojištění automobilů nejen na cesty do zahraničí najdete na stránkách pojišťovny Direct.cz.


Přidáno 19.07.2010
Přečteno 2960 krát


Ty nejkrásnější fotky nedělá fotograf

Ty

Lázně trochu jinak? Zkuste ty na Slovensku

Lázně

Do přírody jedině v kvalitní obuvi

Do

Když na pivo, tak do správné Plzeňské hospůdky

Když

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz