drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Investice do krbových kamen se vrátí už za rok

Investice do krbových kamen se vrátí už za rok

Topení plynem či elektrikou je sice hezká věc ale v době krize každý raději než na nesmyslná hesla ekologických aktivistů kouká na svou peněženku a do svých domů instalují krbová kamna.

Investice do krbových kamen se totiž vrátí během jednoho, v horším případě během dvou let. Kdo si pořídil krb už v loňském roce a přečkal za jeho vydatné pomoci loňskou dlouhou a studenou zimu, tak už to poznal a je téměř jisté, že investice do nového krbu se mu již vrátila.

Vytopit menší domek pouze plynem či elektřinou vyjde na rok přibližně na 50 tisíc korun. Ušetřit se na něm nedá. Tedy pomineme-li slevy, které nabízejí konkurenční firmy, kterých se v poslední době vyrojilo spousty. I tak ale úspora činí maximálně pět procent.

Náš tip: Krbová kamna

Solidní krby, které vytopí celý dům také, se pohybují někde na polovině roční spotřeby plynu. Krbové vložky, které zajistí velmi slušnou výhřevnost také něco stojí. Včetně instalace krbu se tak dostáváme někam na cenu, která se rovná maximálně roční spotřebě plynu menšího rodinného domu.

Jednoduchými počty tak přicházíme na to, že samotná investice do nového krbu se opravdu vrátí do maximálně jednoho roku. Počítat se musí ale pochopitelně i s topným dřevem. Zde se už nachází velký prostor pro ty, co umějí opravdu ušetřit. Kdo si bude kupovat dřevo u benzínových stanic, tak nejspíš neušetří vůbec nic. Kdo by to ale dělal. Kvalitní bukové dřevo na topení v krbu se dá pořídit na celou topnou sezónu v řádu tisíců korun a kdo má štěstí či známosti, dokáže jej pořídit třeba jen za odvoz a trochu práce s řezáním a sekáním.


Přidáno 21.07.2010
Přečteno 3262 krát


Krásná auta a krásné dívky odjakživa patří k sobě

Krásná

Objevte ráj dobytý Kryštofem Kolumbem

Objevte

Zapomeňte na plasty, dřevo je příjemnější

Zapomeňte

Lázně trochu jinak? Zkuste ty na Slovensku

Lázně

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz