drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Botox, aneb za krásu, která může zabíjet, se platí

Botox, aneb za krásu, která může zabíjet, se platí

Ženy dnes hledají stále nové způsoby, jak si udržet svou krásu a mladistvý vzhled co nejdéle. „Odborníky na krásu“ už za tímto účelem dávno nevyhledávají jen celebrity.

Všechny ženy touží být dokonale krásné. Za botoxové injekce, které vyhlazují vrásky, jsou ochotni platit nemalé peníze. Skutečně však platí jen penězi? Nedávají všanc i své zdraví? Pojďme se blíže podívat na problematiku vyhlazování vrásek pomocí botoxových injekcí.

Co je to botox

A co se vlastně skrývá pod pojmem botox (botulotoxin)? Jde o toxickou směs, která je účinným jedem. V poslední době ji ale známe právě kvůli jejímu využití v kosmetice, a to především při vyhlazování vrásek. Botox se aplikuje injekční stříkačkou, jehož následkem se sval napne a nejde povolit. Takto lze vyhladit vrásky kolem očí, na čele, u kořene nosu či na krku. Působení botoxu není trvalé, časem dojde k povolení svalu a poté je nutné zákrok opakovat, chce-li tedy žena či muž být nadále bez vrásek. Účinek trvá zhruba půl roku.

Nese botox nějaká rizika?

A jak je to s případným nebezpečím botoxových injekcí? Pokud je zákrok provedený odborně, jsou zde minimální rizika. Pacient by však měl být před zákrokem vyšetřen, aby lékař mohl vyloučit možné komplikace.

Důležitá je správná aplikace botoxové injekce. Pokud by totiž nebyla injekce píchnutá přesně do svalu, může dojít ke komplikacím. Nebezpečí hrozí především u oblasti krku či hrudníku. Zde nevhodná aplikace botoxu může způsobit oslabení dýchacích svalů. Nejhorším rizikem je, pokud se botox dostane ke srdečnímu svalu. Může ho zastavit a způsobit smrt pacienta.

Někdy dochází také k ochabnutí ve větším rozsahu, než bylo původně zamýšleno. To nevypadá hezky.

Problémem je také, použije-li se látka, která nevyhovuje normám. Proto rozhodnete-li se pro vyhlazení vrásek, vyhledejte skutečného odborníka s kvalitními referencemi.

Obecně tedy můžeme říci, že odborně provedené vyhlazení vrásek botoxem rizika nenese, ale stále jde o zákrok a jako takový se s určitými riziky pojí, byť jsou minimální.


Přidáno 21.03.2010
Přečteno 138 krát


Katyňský masakr. Rusko-polský otazník

Katyňský

Baterie do fotoaparátu a videokamer

Baterie

Herní konzole xBox, Sony Playstation, Nintendo Wii

Herní

ICQ přestěhované do Ruska je stále českou jedničkou

ICQ

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz