drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Zákonné pojištěné vozidel. Jak na něj?

Zákonné pojištěné vozidel. Jak na něj?

Každé vozidlo, které splňuje určité podmínky, musí být pojištěno. Co to znamená?

Každé vozidlo, které splňuje tři základní podmínky (má platný technický průkaz, má přidělenou registrační známku a je provozováno na veřejných komunikacích musí být ze zákona pojištěno. Jde o tak zvané povinné ručení.

Zákonné pojištění vozidel slouží k tomu, aby z něj mohla být zaplacena škoda ve chvíli, kdy způsobíte dopravní nehodu. Pokud toto pojištění nemáte nejpozději do čtrnácti dnů od chvíle, kdy vaše vozidlo splňuje všechny tři výše uvedené podmínky, hrozí vám velice vysoká pokuta a navíc zaplatíte další peníze do Garančního fondu české kanceláře pojistitelů. Dohromady může jít až o desetitisíce korun.

Náš tip: Pojištění vozidel

Vaše povinné ručení samozřejmě platí i v zahraničí, i když ne úplně všude. Státy, kde můžete být v klidu, naleznete na vaší Zelené kartě. Existují samozřejmě státy, kde povinné ručení uzavřené v České republice neplatí. V těch se musí zaplatit speciální hraniční pojištění.

Jenže vyznat se v nabídkách povinného ručení je pěkná fuška. Proto existují specializované stránky, které nabízejí Porovnání povinného ručení. Díky nim si vyberete takové povinné ručení, které se vám hodí co nejvíce a můžete ušetřit až polovinu peněz. Uzavírejte tedy povinné ručení s rozvahou a nejprve se podívejte třeba na ceník povinného ručení , určitě tam naleznete zajímavé informace.


Přidáno 27.08.2010
Přečteno 1787 krát


Úřadům práce a agenturám lidé nevěří

Úřadům

Kde si povinné ručení zřídíte rádi

Kde

Jak to bylo s hromadnými sms

Jak

Dopřejte svému autu kvalitní servis

Dopřejte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz