drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Vyberte si to pravé povolání ještě dnes

Vyberte si to pravé povolání ještě dnes

Výběr zaměstnání není žádná legrace. Špatná volba může na několik let změnit váš život k horšímu. Práce vás nebaví, třeba jí ani moc nerozumíte, nadřízení jsou na vás naštvaní. Jak ale zjistit, jaké zaměstnání je pro vás vhodné?

Volba povolání záleží na mnoha okolnostech. Jaká je zrovna situace na trhu práce, na tom, kde se o práci ucházíte, jaké máte vzdělání a předchozí pracovní zkušenosti. Jedna věc se ale opomíjí, a přitom je velmi důležitá, ne-li nejdůležitější. Jsou to samozřejmě pracovní předpoklady.

Ty však bývá velmi obtížné nezávisle zjistit. Je jasné, že někdo je nadaný spíš pro manuální práci, někdo pro matematiku a obchod a jiný třeba pro jednání s lidmi. Jenže takové rozdělení zdaleka nestačí. Ideální by bylo, kdyby vám někdo přímo doporučil zaměstnání, které je pro vás hlediska osobnosti to nejvhodnější.

Náš tip: Volba povolání

A s tím vám hodně může pomoci test osobnosti. O co se jedná? Je to soubor otázek, které z vědeckého hlediska dokážou rozklíčovat vaší povahu a navrhnout vám vhodný soubor povolání. Název testu je RIASEC, podle prvních písmen jednotlivých vlastností. Tyto vlastnosti se určují pro každého člověka tři a výsledkem je velmi konkrétní popis, který vám poradí, kterým směrem se při výběru povolání obrátit. Jen pro zajímavost, jednotlivá písmena znamenají Realistic (praktický), Intelectual (intelektuální), Artistic (umělecký), Social (společenský), Enterpreneur (podnikatelský) a konečně Conventional (konvenční).

Pokud jste tedy na vážkách, na kterou práci se vlastně hodíte a na kterou ne, zkuste si udělat tento psychotest. Rozhodně vám může při výběru zaměstnání hodně pomoci v tom, že se dozvíte, jaké povolání je pro vás vhodné a které spíš ne.


Přidáno 02.09.2010
Přečteno 63 krát


Gepard je dokonalá hříčka přírody. Kočka se znaky psa

Gepard

Při stavbě Panamského průplavu zemřelo 20 tisíc lidí

Při

Malováno světlem

Malováno

Zapomeňte na obvazy a náplasti, jsou tu tejpy

Zapomeňte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz