drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Pořádek je pro blbce, inteligent ovládá chaos? Omyl.

Pořádek je pro blbce, inteligent ovládá chaos? Omyl.

Pokud si také myslíte, že nepořádek na vašem stole, skříních, policích a šanonech je známkou vaší inteligence a nezávislosti, střežte se okamžiku, kdy budete muset opravdu rychle najít jednu konkrétní fakturu.

Příběh jako vystřižený za klasického hektického dne kancelářského života. Již nějaký čas se na všech možných místech pomalu, ale o to jistěji rozlézá chobotnice objednávek, faktur, nabídek a naopak poptávek, reklamních materiálů a dalších těžko zařaditelných dokumentů. Zezačátku to jde, na každé hromádce leží pár lejster. Jenže ty se postupem času začínají prolínat, a hlavně narůstat. Jednou dvakrát se podobná hromádka rozsype, čímž je proces chaosu dokončen.

A do toho všeho je z ničeho nic potřeba nejpozději do pěti minut najít jednu jedinou, konkrétní fakturu, která vinou založení nebyla uhrazena a hrozí velký průšvih. Postupně se tedy na podlaze kupí hromada všech zkontrolovaných dokumentů, které nejdou hledanou fakturou. Ta je nakonec (v čase delším než bylo požadováno) nalezena a úspěšně předána účetní. Co ale teď s onou strašidelnou hromadou?

Náš tip: Rajapack.cz

Varianta nacpat všechno tak nějak zpátky nepřipadá v úvahu, představa dalšího podobného hledání přivání k myšlenkám na blázinec. Naštěstí existují pomocníci, kteří vám dokážou jednoduše a rychle z dokumentového nepořádku přehledný ráj administrativy. Jedná se například o materiálové štítky. Díky nim dokážete každý soubor svých papírových dokumentů označit a kategorizovat přesně tak, jak potřebujete. Použít můžete třeba laserové etikety a štítky, označovací kulaté etikety a to jak normální, tak opakovatelně použitelné, samolepící číslice a písmenka, které vám umožní popsat jakýkoli zásobník dokument nebo třeba barevné etikety na arších.

Pokud by vám to nestačilo, můžete tako použít inventarizační štítky. Jedná se například o magnetické štítky v roli, anebo předstříhané na nejvhodnější velikosti, americké štítky, průmyslové štítky, které se dají použít i mimo budovy a i při nepřízni počasí zůstane zachovaná jejich funkčnost. Velkými pomocníky při přípravě všech štítků mohou být různé etiketovače, jako je DYMO, Label Manager nebo třeba etiketovač na ceny KENDO26.

Skoncujte s nepořádníkem v kanceláři a už nikdy nic nehledejte. Je to tak jednoduché…


Přidáno 17.09.2010
Přečteno 429 krát


Svezte se na popularitě facebooku

Svezte

Půjčete si výhodně a přes internet

Půjčete

Vrtulník zvládnete řídit i bez pilotního průkazu

Vrtulník

The Pacific – nejdražší seriál v historii

The

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz