drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Zastavte se na chvíli, je čas na relaxaci

Zastavte se na chvíli, je čas na relaxaci

„Nemám čas“, tak to je velmi častá věta mnohých lidí. Možná i vy ji používáte více, než je zdrávo. Všichni se někam ženeme, žijeme pod tlakem a dennodenně jsme vystavováni stresu.

Přitom stres je tak škodlivý. Ohrožuje naše duševní i fyzické zdraví mnohými způsoby a my si to mnohdy ani neuvědomujeme.

Ano, doba je taková a stresům se vyhne málokdo. Někteří se bojí o práci, jiní ji mají nad hlavu, splácíme často hypotéky či další půjčky atd. Bylo by tedy zbytečné hledat možnosti jak se vyhnout stresu. Spíše se ho snažte minimalizovat a odreagovávat. Jak? Vhodnou relaxací.

Jak relaxovat?

Relaxace je velmi důležitá. Proto se i vy naučte zastavit v každodenním shonu a udělejte si čas jen pro sebe. Zdá se vám to ve vašem nabitém programu nemožné? Nevymlouvejte se. Nemusíte si vyhradit celé odpoledne. Stačí třeba jen hodinka denně.

A jak tento čas využít? Dělejte to, co máte rádi, ne to, co musíte. Věnujte se sami sobě či těm, které máte rádi.

Můžete si vyjít do přírody a zapomenout na běžné starosti všedního dne, zajít si do kina, do divadla nebo si třeba jen poslechnout doma příjemnou hudbu a dát si dlouhou a uvolňující koupel. Záleží jen na vás, jak využijete svůj čas.

Velmi pěkně odpočinout si můžete také při autogenním tréninku. Jde o relaxační techniku, která využívá představivosti k navození žádoucích tělesných stavů vedoucích k uvolnění organismu. Díky této relaxaci se nádherně uvolníte a navodíte si pocit tíhy a tepla v končetinách, klidného dechu, pravidelné srdeční činnosti, pocit tepla v nadbřišku a chladného čela. Po tomto uvolnění se přistupuje k imaginaci, během které se nádherně uvolní i vaše mysl. Navíc je tento stav vhodný pro různé sugesce, které se ukládají do vašeho podvědomí. Můžete si v tomto stavu uložit různá předsevzetí, která když budete při pravidelném autogenním tréninku opakovat, se snadněji naplní.


Přidáno 21.03.2010
Přečteno 2411 krát


Nejenom v létě je možné jet do Chorvatska

Nejenom

Dejme dětem to, co jsme i my měli tak rádi. Houpačky

Dejme

Krásná auta a krásné dívky odjakživa patří k sobě

Krásná

Postrach českých restaurací jménem Zdeněk Pohlreich

Postrach

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz