drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Homeopatika. Účinná léčba nebo placebo?

Homeopatika. Účinná léčba nebo placebo?

Homeopatika v dnešní době prodělávají velký boom. Stále více lidí se uchyluje k alternativním léčebným metodám a tato je ze všech nejznámější a nejoblíbenější.

Homeopatie je založená na zkoumání pacienta jako celku. Nezajímá se pouze o nemoc, se kterou pacient přichází, ale snaží se zjistit co nejvíce o daném člověku. Je tu kladen velký důraz právě na tento individuální přístup k pacientovi, u kterého je nutné kromě fyzického stavu zkoumat i psychickou stránku. Přístup k člověku musí být komplexní, a tak i práce s nemocí musí být pojímána komplexně.

A co všechno lze homeopatií léčit? Téměř cokoliv. Pomoc homeopata nejčastěji vyhledávají chronicky nemocní pacienti, kterým nezabrala klasická léčba. Jde často o problémy s klouby, chronickými záněty střev, únavovým syndromem, astmatem, vracejícími se bradavicemi atd. Existují dokonce i homeopatika, které vás mají účinně zbavit kocoviny. Škála působení této oblíbené alternativní léčby je skutečně široká.

Jak účinkují homeopatika?

Mnozí lidé se o účinnosti homeopatik již přesvědčila, ovšem stále zůstává skupina lidí, kteří kritizují tuto alternativní léčbu. Od nich se dozvíte, že nejde o účinnou léčbu, ale pouze o placebo efekt, tzn. že pomáhají pouze proto, že si člověk jejich pomoc vsugeruje.

Někteří vědci dokonce vedou soudní spory s výrobci homeopatických léků s tím, že jejich distribuce není v souladu se zákonem o ochraně spotřebitelů.

Ovšem stále větší úspěchy touto léčbou ukazují, že pravděpodobnost účinku je skutečně velká. Ano, placebo efekt také může mít své přínosy, ale na druhou stranu mnohé nemoci se léčí homeopatiky i u malých dětí, takže zůstává otázkou, jak ti by si jejich účinnost mohly vsugerovat.


Přidáno 21.03.2010
Přečteno 1790 krát


Pojeďte si odpočinout do beskydského ráje

Pojeďte

Účetní a ekonomické systémy z ověřeného zdroje

Účetní

World of Warcraft. Naprostý fenomén mezi hrami

World

Gadgets - opravdu originální dárky

Gadgets

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz