drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Doplnťe šťávu svému notebooku co nejjednodušeji.

Doplnťe šťávu svému notebooku co nejjednodušeji.

Notebooky se pomalu ale jistě staly běžnou součástí života většiny z nás. Už dávno nejde o nadbytečnou vymoženost, která se hodí tak maximálně pro pár nadšenců a workoholiků, kteří si musejí práci nosit vždy s sebou. Adaptéry a baterie jsou nedílnou součástí těchto počítačů.

Komfort notebooku si dnes může dovolit téměř každý z nás, ale s jeho výhodami přicházejí i určité starosti či specifika, bez jejichž řešení se neobejdeme.

Zaprvé, notebook je přenosné zařízení, které se ke zdroji elektřiny zapojuje přes adaptér, který si s sebou také všude musíme nosit. Jenže adaptér je malé zařízení, které můžeme ztratit. Zároveň jde o velmi exponovanou součástku- kdo z nás do adaptéru občas nekopne, neshodí ho omylem na zem, nevytrhne ho z notebooku nebo nezkroutí jeho kabel do nezdravých poloh? Je to prostě takový otloukánek, který naše nároky nemusí vydržet. A pokud adaptér neslouží, jsme namydlení. Ale nebojte, adaptéry se dají samozřejmě zakoupit nové a dokonce je z čeho vybírat. Můžete si koupit klasický adaptér do zásuvky na 230V, který vám dodal s notebookem výrobce, nebo si můžete zakoupit i auto adaptér, se kterým můžete nabíjet notebook i v automobilu. Auto adaptér je šikovná věc vhodná například na dovolenou nebo pro lidi, kteří jsou zvyklí pracovat i při jízdě v automobilu.

Náš tip: Baterie a napájecí adaptéry pro notebooky

Adaptér notebook napájí, ale zároveň také slouží k nabíjení baterie. Samozřejmě všichni víme, že notebook umí pracovat nějakou dobu i bez zapojení do elektrické sítě. Na baterie dokáže notebook vydržet i dlouhé hodiny, ale její životnost je většinou výrazně kratší, než je životnost ostatních částí notebooku. A tak nezbývá, než koupit baterii novou. Baterie originální jsou nejlepší volbou, protože je zajištěna bezproblémovost a vysoká kvalita. Jde ale zároveň i o baterie docela drahé a vzhledem k rychlému snižování reálné ceny notebooku by se to mohlo po čase i nevyplatit. Naštěstí existují i neoriginální baterie, které nejsou vždy tak perfektní jako originální baterie, ale svůj účel plní dobře.


Přidáno 23.10.2010
Přečteno 245 krát


V brněnské zoo mají recyklační ekokoutek

V

Je dobré k životopisu přidat fotku?

Je

Digitalizace TV vysílání. Její výhody a nevýhody

Digitalizace

Nedostatek slunečního světla způsobuje krátkozrakost

Nedostatek

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz