drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Doplnťe šťávu svému notebooku co nejjednodušeji.

Doplnťe šťávu svému notebooku co nejjednodušeji.

Notebooky se pomalu ale jistě staly běžnou součástí života většiny z nás. Už dávno nejde o nadbytečnou vymoženost, která se hodí tak maximálně pro pár nadšenců a workoholiků, kteří si musejí práci nosit vždy s sebou. Adaptéry a baterie jsou nedílnou součástí těchto počítačů.

Komfort notebooku si dnes může dovolit téměř každý z nás, ale s jeho výhodami přicházejí i určité starosti či specifika, bez jejichž řešení se neobejdeme.

Zaprvé, notebook je přenosné zařízení, které se ke zdroji elektřiny zapojuje přes adaptér, který si s sebou také všude musíme nosit. Jenže adaptér je malé zařízení, které můžeme ztratit. Zároveň jde o velmi exponovanou součástku- kdo z nás do adaptéru občas nekopne, neshodí ho omylem na zem, nevytrhne ho z notebooku nebo nezkroutí jeho kabel do nezdravých poloh? Je to prostě takový otloukánek, který naše nároky nemusí vydržet. A pokud adaptér neslouží, jsme namydlení. Ale nebojte, adaptéry se dají samozřejmě zakoupit nové a dokonce je z čeho vybírat. Můžete si koupit klasický adaptér do zásuvky na 230V, který vám dodal s notebookem výrobce, nebo si můžete zakoupit i auto adaptér, se kterým můžete nabíjet notebook i v automobilu. Auto adaptér je šikovná věc vhodná například na dovolenou nebo pro lidi, kteří jsou zvyklí pracovat i při jízdě v automobilu.

Náš tip: Baterie a napájecí adaptéry pro notebooky

Adaptér notebook napájí, ale zároveň také slouží k nabíjení baterie. Samozřejmě všichni víme, že notebook umí pracovat nějakou dobu i bez zapojení do elektrické sítě. Na baterie dokáže notebook vydržet i dlouhé hodiny, ale její životnost je většinou výrazně kratší, než je životnost ostatních částí notebooku. A tak nezbývá, než koupit baterii novou. Baterie originální jsou nejlepší volbou, protože je zajištěna bezproblémovost a vysoká kvalita. Jde ale zároveň i o baterie docela drahé a vzhledem k rychlému snižování reálné ceny notebooku by se to mohlo po čase i nevyplatit. Naštěstí existují i neoriginální baterie, které nejsou vždy tak perfektní jako originální baterie, ale svůj účel plní dobře.


Přidáno 23.10.2010
Přečteno 101 krát


ICQ přestěhované do Ruska je stále českou jedničkou

ICQ

Úloha hudebních CD v době internetu

Úloha

Plovoucí podlaha - moderní univerzální povrch

Plovoucí

V brněnské zoo mají recyklační ekokoutek

V

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz