drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Vše, co jste potřebovali vědět o pneumatikách

Vše, co jste potřebovali vědět o pneumatikách

Blíží se zima a s ní i první sníh. V tento čas vždy motoristé zpozorní a postupně mění obutí svých automobilů. Často se zapomíná, že dobré pneumatiky jsou pro bezpečnou jízdu potřebné po celý rok.

Řidiči pneumatiky často podceňují, nechávají jejich výměnu na poslední chvíli a někteří dokonce celý rok používají jednu sadu. Důvodů může být několik. Například lenost nebo spořivost, která se ale může krutě vymstít. Pneumatiky jsou pro jízdní vlastnosti automobilu naprosto zásadní! Se sjetým nebo nevhodným obutím může váš byť sebelepší automobil lehce dojít k úrazu- a vy s ním.

Při výběru vhodné sady je potřeba dobře zvolit rozměry pneumatik podle informací od výrobce vašeho automobilu, případně podle rady některého fundovaného odborníka. Široké gumy na litých kolech obrovského průměru jsou sice krásné, ale ne vždy vhodné. Čím dál častěji se také setkáváme s levnými pneumatikami, velmi často od neznámých čínských firem. Pokud si koupíte nekvalitní telefon, maximálně se nedovoláte, ale jestliže zariskujete a pořídíte si nekvalitní pneumatiky, zvyšujete tím riziko havárie. Pro bezpečnou jízdu se vyplatí investovat do kvalitních pneumatik od prověřených výrobců, jakými jsou Barum, Dunlop, GoodYear, Michellin a podobně.

Ještě více na kvalitním obutí závisí motocykly. Nároky na motopneu jsou obrovské, když si představíte ohromnou akceleraci motorky a úhly, pod kterými se pneumatika dostává do styku s vozovkou při projíždění zatáček. Více než u automobilů se zde setkáváme se speciálně určenými pneumatikami pro různý styl jízdy- například závodní a super závodní typy. Motocyklistům ale většinou přirozeně odpadají problémy se zimními pneumatikami.

Najít to správné obutí dnes není tak složité. Prodej pneu je rozšířeným podnikáním, ale opět platí, že jen kvalitní prodejce vám dokáže opravdu pomoci, vyhovět a svým širokým sortimentem splnit veškeré vaše představy.

Neméně důležitou součástí automobilu jsou i kola. Dnes se zejména z estetických důvodů prosazují litá kola, která najdeme v nejrůznějších barvách, velikostech i tvarech. Nevzhledným a často odpadávajícím poklicím tak pomalu zvoní hrana.


Přidáno 25.10.2010
Přečteno 1013 krát


Nenechávejte nákup školního batohu na září

Nenechávejte

Nezbytná výbava každého cestovatele

Nezbytná

Kinesiotaping zrehabilitujte tělo i duši

Kinesiotaping

Diety začínají být před létem zase aktuální

Diety

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz