drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Je dobré k životopisu přidat fotku?

Je dobré k životopisu přidat fotku?

Váháte, zda ke svému životopisu přidat foto? Bojíte se, že vybere fotografii, která na vás vrhne špatné světlo? Stačí se řídit několika doporučeními.

Správně vyplněný životopis je základem každého ucházení se o zaměstnání. Je základním seznámení s vámi, které se uskuteční většinou dříve, než osobní schůzka s vaším (snad) budoucím šéfem. Jde o první z prvních dojmů, který rozhodne o tom, zda budete vůbec přizváni k pohovoru.

Fotografie je citlivé a nevděčné téma, protože vám moc nepomůže, ale snadno vám uškodí. I tak by dobrý životopis fotografii obsahovat měl. Nejprve si řekněme, co a proč by na fotografii být nemělo.

Pokud jste žena, zdržte se jakýchkoliv projevů své krásy a ženskosti- nespoléhejte na to, že se budete šéfovi líbit natolik, že uspějete, protože životopisy většinou zpracovávají personalistky- ženy, které neokouzlíte, ale spíše rozezlíte. Šarm a sex-appeal si schovejte až na případný pohovor.

Náš tip: Jak na životopis

Fotografie pro životopis by neměla obsahovat roztomilé, zvláštní nebo třeba negativní věci. Vyberte neutrální fotku, která vzbuzuje pocit důvěryhodnosti a spolehlivosti. Tato fotografie nemá nijak zapůsobit, nijak zaujmout. Naopak, výrazné rysy je lepší trochu zakamuflovat. Dojem, který tímto zanecháte, je jen velmi nevýrazný a má spíše poznávací charakter, který okamžitě nahradíte při pohovoru. K tomu je vhodná černobílá fotografie s důrazem na obličejové partie. Nejvhodnější oblečení je taktéž nevýrazné.

Nebojte se na fotografii působit jako šedá myš, jde opravdu pouze o doplněk životopisu, který má jediný účel- lépe se usadit v paměti osob, které budou rozhodovat o vašem pozvání k pohovoru. Eliminujte veškeré extrémy- barvy (včetně případné výrazné barvy vlasů), tetování, piercingy a tak dále. Životopis je formální a strohý dokument a fotografie k němu přiložená musí splňovat stejná kritéria.


Přidáno 26.10.2010
Přečteno 1018 krát


Buďte všude včas, organizujte si čas!

Buďte

Začíná nová éra výběrových řízení

Začíná

Virtuální demonstrace: Protest proti ČSSD z pohodlí domova

Virtuální

Chcete podnikat na internetu? Pronajměte si eshop!

Chcete

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz