drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Podporujme dětské
hraní si

Podporujme dětské<br>hraní si

Vzpomínáte rádi na bezstarostnou dobu plnou her, zábavy a nulových povinností? Máte doma ještě své oblíbené hračky? Nepodceňujme důležitost hraček a hraní si v životě dítěte, protože jde o kritické období vývoje člověka.

Každé dítě si rádo hraje. Je to vlastně jeho jediná smysluplnější činnost nevázaná na nutné tělesné procesy a pudy. Dítě všechno bere do ruky, se vším hází, všechno poznává i ničí. Hračky jsou vlastně náhradou za ostatní věci kolem nás, které přirozeně nechceme v rukou dětí nechat- třeba kvůli jejich nebezpečnosti, jejich hodnotě a podobně. Protože jde o náhradu za reálný svět a jeho takový předstupínek, nelze brát výběr hraček na lehkou váhu- ať jde o batole, šestiletého předškoláka nebo dítě těsně před pubertou.

Náš tip: Výběr vhodných hraček pro děti

Ačkoliv můžeme dětem jejich hry závidět, je nutné si uvědomit, že jde vlastně o první a nejdůležitější fázi vzdělávání. Dítě díky hračkám rozvíjí svou motoriku a učí se vnímat- když se dítě praští autíčkem do hlavy, tak zjistí, že je tvrdé a že to bolí- když dítě něco rozbije, uvědomí si, že už to nefunguje a je to k ničemu. Vybírejme proto hračky, které dítě neohrozí, ale zároveň jim dostatečně nezkresleně přiblíží principy, které v budoucnosti budou potřebovat.

Důležité je hlavně vybírat hračky podle věku dítěte, respektive podle jeho mentálního věku, protože nemůžeme zobecňovat. Autíčka jsou fajn, ale šestileté dítě díky nim už moc rozvoje nezažije. Desková hra může na hodiny zabavit školáky, ale těžko donutíte tříleté dítě sedět a házet kostkou a ještě navíc čekat, než kostkou hodí ostatní.

Takže, hračky vybírejme podle vyspělosti dítěte, hračky bezpečné ale stále dostatečně názorné a poučné. Ale hlavně takové, aby se vaše dítě spokojeně usmívalo a bylo šťastné, když si s nimi hraje.


Přidáno 02.11.2010
Přečteno 1148 krát


Postrach českých restaurací jménem Zdeněk Pohlreich

Postrach

Bezpečné bydlení pro seniory

Bezpečné

Roste zájem o farmářské produkty

Roste

Pečujte o oči i v zimě

Pečujte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz