drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Objevte ráj dobytý Kryštofem Kolumbem

Objevte ráj dobytý Kryštofem Kolumbem

V Karibském moři, na jihu ostrova Hispaniola, leží hlavní město Dominikánské republiky, Santo Domingo. V bezmála milionové metropoli (s okolní zástavbou až kolem 4 milionů) stále najdete mnoho památek raného novověku, které této „bráně do Karibiku“ propůjčují nezaměnitelnou krásu a atmosféru.

Santo Domingo bylo v období španělské kolonizační nadvlády centrem všeho dalšího osidlování a dobíjení Jižní a Latinské Ameriky a oblasti ostrovů Karibského moře. Metropole s původním názvem La Nueva Isabela se může pyšnit statutem prvního evropského města v Americe. Na jeho území se nachází i první zámořská katedrála, Santa Maria La Menor. V okolí města se nacházejí i zbytky opevnění, první hrad v Americe, první klášter v Americe a tak dále. Santo Domingo bylo jednoduše první a nejzářivější pochodní evropské civilizace zavlečenou do Nového světa.

Náš tip: Santo Domingo, vstupní brána do Karibiku

Důležitou tepnou města, která stála u jeho obrovského rozmachu v dobách koloniální říše, je řeka Ozama, nad kterou byl vystavěn stejnojmenný hrad a pevnost. Dnešní Santo Domingo je však také moderní metropolí, která je sídlem mnoha společností, které oceňují ekonomickou stabilitu a růst, který Santo Domingo nabízí.

Pokud se rozhodnete Santo Domingo navštívit, jistě vás potěší široké možnosti cestování, které nabízí. Přístupů na ostrov a zároveň do města je hned několik. Buď využijete jedno z dvou mezinárodních letišť, nebo přístav. Po samotném Santo Domingu je asi nejvhodnější se pohybovat systémem metra o šesti linkách, nebo autem po dálnici.

Klima v Santo Domingu je samozřejmě extrémně teplé a to po celý rok. Nejdeštivějším obdobím je květen až říjen a v těchto měsících se připravte na 2-5x vyšší počet srážek, než je běžné u nás, což není vzhledem k poloze ostrova žádný div. Tento Kolumbusův ráj plný historie i moderní civilizace je opravdovou branou do Karibiku, ze které se vám dále snad ani nebude chtít pokračovat.


Přidáno 05.11.2010
Přečteno 2906 krát


Češi dávají přednost soukromé letecké dopravě

Češi

Pergola Vás uchrání před sluncem i pohledy sousedů

Pergola

Katyňský masakr. Rusko-polský otazník

Katyňský

Usnadněte si práci při skladování

Usnadněte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz