drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Objevte ráj dobytý Kryštofem Kolumbem

Objevte ráj dobytý Kryštofem Kolumbem

V Karibském moři, na jihu ostrova Hispaniola, leží hlavní město Dominikánské republiky, Santo Domingo. V bezmála milionové metropoli (s okolní zástavbou až kolem 4 milionů) stále najdete mnoho památek raného novověku, které této „bráně do Karibiku“ propůjčují nezaměnitelnou krásu a atmosféru.

Santo Domingo bylo v období španělské kolonizační nadvlády centrem všeho dalšího osidlování a dobíjení Jižní a Latinské Ameriky a oblasti ostrovů Karibského moře. Metropole s původním názvem La Nueva Isabela se může pyšnit statutem prvního evropského města v Americe. Na jeho území se nachází i první zámořská katedrála, Santa Maria La Menor. V okolí města se nacházejí i zbytky opevnění, první hrad v Americe, první klášter v Americe a tak dále. Santo Domingo bylo jednoduše první a nejzářivější pochodní evropské civilizace zavlečenou do Nového světa.

Náš tip: Santo Domingo, vstupní brána do Karibiku

Důležitou tepnou města, která stála u jeho obrovského rozmachu v dobách koloniální říše, je řeka Ozama, nad kterou byl vystavěn stejnojmenný hrad a pevnost. Dnešní Santo Domingo je však také moderní metropolí, která je sídlem mnoha společností, které oceňují ekonomickou stabilitu a růst, který Santo Domingo nabízí.

Pokud se rozhodnete Santo Domingo navštívit, jistě vás potěší široké možnosti cestování, které nabízí. Přístupů na ostrov a zároveň do města je hned několik. Buď využijete jedno z dvou mezinárodních letišť, nebo přístav. Po samotném Santo Domingu je asi nejvhodnější se pohybovat systémem metra o šesti linkách, nebo autem po dálnici.

Klima v Santo Domingu je samozřejmě extrémně teplé a to po celý rok. Nejdeštivějším obdobím je květen až říjen a v těchto měsících se připravte na 2-5x vyšší počet srážek, než je běžné u nás, což není vzhledem k poloze ostrova žádný div. Tento Kolumbusův ráj plný historie i moderní civilizace je opravdovou branou do Karibiku, ze které se vám dále snad ani nebude chtít pokračovat.


Přidáno 05.11.2010
Přečteno 2822 krát


Klišé o chladném kovu už dávno neplatí

Klišé

World of Warcraft. Naprostý fenomén mezi hrami

World

Všechny cesty vedou do Říma. Pravda nebo klišé?

Všechny

Několik typů na lepší a bezpečnější opalování

Několik

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz