drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Úloha hudebních CD v době internetu

Úloha hudebních CD v době internetu

Je snad hudebním CD odzvoněno a konec první dekády nového tisíciletí bude znamenat i konec této slavné éry? Nebo i v dnešní době digitální distribuce mají CD co nabídnout?

Podívejme se na celou problematiku realisticky a z pohledu koncového uživatele. Ten má dnes nepřeberné množství způsobů, jak se ke své oblíbené hudbě dostat a procento osob soustavně budující jakousi osobní sbírku hudby není až tak vysoké. Jací jsou hlavní soupeři, které CD hudba má?

V první řadě jde o televizní stanice specializované na hudbu a hudební klipy. Na druhou stranu tyto stanice často hudební CD propagují, takže rozhodně nejde o toho opravdového konkurenta.

Tím je bezesporu stahování hudby z internetu. Můžeme tisíckrát vést diskuzi o tom, jestli by si lidé hudbu zakoupili, kdyby ji neměli zdarma, ale nelegální stahování hudby rozhodně prodejům hudby na CD nesvědčí. Ještě výraznější je to u prodeje hudby v digitální podobě přes internet. To zamrzí prodejce CD obzvlášť, protože i lidé ochotní za hudbu zaplatit utíkají na internet a vymění tak fyzický nosič za nižší cenu.

Náš tip: Kvalitní hudba za dobré ceny

Má tedy vůbec hudební CD nějakou budoucnost? Doufejme, že ano. V době, kdy je s úspěchem digitalizováno téměř vše včetně knih, se pomalu vytrácí pocit jedinečnosti a „ošahatelnosti“, který s knihou nebo CD zažíváme. K fyzickému nosiči naší oblíbené hudby si můžeme vytvořit pozitivní vztah, který může být umocněn originálním potiskem na CD nebo bookletem plným textů písní nebo fotek. A to je právě cesta, jak přilákat nové i staronové zákazníky- nabídnout jim něco, co v digitální distribuci ani v nelegálně stažených souborech nenajdou. Něco víc, něco nezaměnitelně fyzického, booklet na prémiovém papíru? Malý hmotný dárek?

S trochou nadsázky lze říct, že osud hudby na CD leží v rukou hudebních producentů, kteří zákazníkům buď nabídnou dostatečně pádné důvody, proč originální CD kupovat, nebo rezignují a spokojí se s bezproblémovou digitální distribucí, která ale může ve výsledku znamenat naprosté smazání rozdílů mezi originální a pirátskou hudbou. Snad si producenti uvědomí, že by to taky mohlo znamenat jejich konec a nabídnou nám, klientům to, co skutečně chceme. A jaká je vaše představa ideální distribuce hudby?


Přidáno 10.11.2010
Přečteno 2645 krát


Katyňský masakr. Rusko-polský otazník

Katyňský

Jak vybrat ten správný bazén na zahradu

Jak

Tisíce knih
v jedné čtečce

Tisícev jedné čtečce>

Kdo šetří, má za tři

Kdo

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz