drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Řecká kuchyně není jen Gyros. Zkuste také něco jiného

Řecká kuchyně není jen Gyros. Zkuste také něco jiného

Tradiční česká kuchyně je vynikají a možná ani vy na ní nedáte dopustit, ale i pokrmy typické pro jiné země vám mohou zachutnat. Co takhle zkusit nějakou z řeckých specialit?

Pokud máte rádi kvalitní maso, především jehněčí a vepřové, ryby, zeleninu a bylinky, jistě je pro vás tou správnou volbou.

Na jakých specialitách si pochutnáte?

Oceňte i vy rozmanitost řecké kuchyně. Nabídka je pestrá. Přitom mnohá jídla jsou velmi snadná na přípravu. A jaké konkrétní pokrmy můžete ochutnat? Pojďme si přiblížit alespoň ty nejznámější:

Gyros

Kdo by neznal snad nejznámější řecký pokrm, kterým je gyros. Je velmi rozšířený i u nás v Čechách, ale není nad pravý řecký gyros. Jde o kořeněné vepřové (někdy skopové) maso, které se opéká na rožni. Jednotlivé kusy jsou odsekávané a pěchují se do pity, arabského chleba. Gyros si ovšem také můžete dá s hranolky a oblohou. K tomu se podává omáčka tsatsiki. To je obdoba naší tatarky. Tsatsiki jsou však z bílého jogurtu, okurky, česneku a koření, a tak jsou mnohem zdravější variantou.

Náš tip: Dovolená Řecko a řecká kuchyně na dosah ruky

Mussaka

Tradičním a velmi rozšířeným pokrmem je také mussaka, kterou tvoří zapečená bramborová kaše s lilkem a mletým masem. Někdy se lilky podávají s oblíbenou bešamelovou omáčkou.

Suvlaki

Suvlaki je tvořené skopovým nebo jehněčím masem, které se napichuje na jehly a griluje. Můžete ho dostat s hranolky či s pitou. Toto jídlo oceníte, máte-li rádi dobře kořeněné maso.

Choriátiki

Jde o oblíbený řecký salát, který je vždy z čerstvé zeleniny a čerstvého olivového oleje s naloženými olivami. Je výborný a v horkém létě vás příjemně osvěží.

Kleftiko

Kleftiko si oblíbíte, máte-li rádi maso. Jde o pokrm z různých druhů mas, nejčastěji z kuřecího a jehněčího. To se podává se zeleninou nebo s brambory, které jsou většinou pečené v alobalu.

Dakos

Dakos představuje typický řecký chléb, na který se kladou rajčata a ovčí sýr. To vše je polité olivovým olejem. Dakos si s oblibou dáte, budete-li mít chuť na něco menšího.

Dalšími oblíbenými pokrmy jsou yemistá (papriky a rajčata plněná rýží, někdy i mletým masem), stifádo (dušené telecí), pastício (zapečené těstoviny s mletým masem a bešamelovou omáčkou), dolmádes (vinné listy plněné ržzovomasovou směsí) atd.

Objevujte nové chutě. Řecká kuchyně vám jich nabízí celou řadu a jistě si mezi specialitami najdete pochoutku, do které se vaše chuťové buňky zamilují.


Přidáno 23.03.2010
Přečteno 1959 krát


Eurodisneyland, pohádkový svět v srdci Evropy

Eurodisneyland,

Pohodlné grilování. To jsou plynové zahradní grily

Pohodlné

Neplaťte víc, než musíte. Nikdy a nikomu.

Neplaťte

Pásmo Gazy. Co to je a proč se o něm stále mluví

Pásmo

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz