drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Plovoucí podlaha - moderní univerzální povrch

Plovoucí podlaha - moderní univerzální povrch

Pokud si vybíráte novou podlahu do domácnosti nebo veřejného interiéru, pravděpodobně budete volit mezi drahým dřevem, nevzhledným linoleem a právě plovoucí podlahou, která má některé velmi zajímavé vlastnosti.

Ideálním prostorem pro umístění plovoucí podlahy je bezesporu byt, kde oceníte velkou dávku zvukové izolace, kterou vám tento druh podlah nabízí. Mezi používané typy používaných podlah, rozlišené podle materiálu svrchní vrstvy, patří:

- Laminátové podlahy
- Dřevěné trojvrstvé podlahy
- Korkové podlahy
- Dýhované podlahy
- Linoleové podlahy

Náš tip: Moderní plovoucí podlahy

My si však většinou představíme právě první druh, tedy s nášlapnou vrstvou z laminátu. Plovoucí podlaha má tedy i další vrstvy, z nichž jako podkladové je nejvhodnější vrstva dokonale vyschlého betonu, méně vhodné jsou pak dřevěné desky. Ať si zvolíte jakoukoliv podobu, hlavní výhodou plovoucí podlahy je právě její struktura, která má výborné izolační vlastnosti, což oceníte hlavně právě v bytě, kde přeci jenom občas nějaké zvuky od sousedů skrz zdi pronikají. Plovoucí podlahy pomáhají takové jevy redukovat a samozřejmě ochrání i sousedy od zvuků vašeho bytu.

Nezanedbatelné jsou i další výhody plovoucích podlah, které lze vidět v bezproblémové a rychlé montáži, která snese i nedokonale zpevněnou podkladovou vrstvu. Údržba nebo případné odstranění je pak také naprosto bezproblémové. Cena pak dle vašich nároků může být také velmi příjemná.

Nevýhodou je určitá náchylnost plovoucích podlah na výrazné změny teplot a na vlhkost, které mohou být v určitých místnostech vystaveny.

Nejzajímavější na těchto podlahách je jejich prostřední vrstva, která má za úkol izolaci- nejen akustickou, ale i tepelnou a izolaci vlhkosti. Tato vrstva má často podobu PVC fólie a můžeme ji hodnotit ze dvou hledisek- jak si poradí s izolací zvuků přicházejících ze vzduchu, což je například hudba nebo hlasy obyvatel bytu, a jak utlumí zvuky vznikající dotykem s podlahou, například kroky, pády, dupnutí a podobně.


Přidáno 15.11.2010
Přečteno 2751 krát


Pohlídejte si, ať vám nic neuteče!

Pohlídejte

Hledáte nejlepší ceny? Tady je najdete všechny pohromadě.

Hledáte

Schovejte se za mříže, ochrání vás

Schovejte

Jak bude vypadat ruské metro za 23 let?

Jak

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz