drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Zlatá žíla fantazie
dětský dort

Zlatá žíla fantazie<br>dětský dort

Každé dítě má rádo dorty. Co nejbarevnější, co nejšílenější, co nejsladší, co nejoriginálnější. Vyrobit něco, co děti nadchne, není snadné, ale rozzářené dětské oči a pusa od těsta a polevy jsou dobrou odměnou.

Pokud patříte mezi šikovnější maminky (nebo velmi šikovné tatínky), jistě jste zkoušeli své ratolesti někdy vytvořit dort, nejlépe podle vlastního námětu. Málokdo ale svede poctivou cukrářskou práci skloubenou s divokými představami dětí a zklamat těšící se dcerku nebo syna?

Naštěstí existují i cukráři, kteří se nelehkého úkolu nezaleknou, ale naopak ho berou jako velkou výzvu, viz například krásné kousky z Dorty fotogalerie. Dokonalost naštěstí pro děti nehraje příliš velkou roli- chtějí se radovat. Radovat z barev, tvarů a oblíbených témat, které jim dětské dorty přinášejí.

Pokud chceme ratolest opravdu nadchnout, je dobré vědět, s jakou hračkou tráví nejvíce času, či u jakého dětského filmu se cítí nejšťastnější. Pokud váš syn miluje například auta, těžko ho zklamete krásným modelek sporťáku, který nejdříve potěší jeho oči a pak i pusu.

Náš tip: Dětské dorty

Pro dívky jsou pak evergreenem panenky, různé růžové domečky a podobně. Zkušený cukrář má spoustu motivů nacvičených, ale samozřejmě že se vaší fantazii meze nekladou. Zpracovat jde téměř cokoliv. Miluje vaše dítě právě teď vrcholící ságu o Harry Potterovi? Rozhodně bude nadšené z dortu ve tvaru kouzelného kloubouku, magické hůlky nebo jedné z postav této dnes již legendární série.

Stálicí mezi oblíbenými tématy jsou i sportovní a zvířecí motivy. Pro chlapce například fotbal- míč nebo celé hřiště- pro slečny želvička s barevným krunýřem nebo veselá žabička na leknínu.

Dětskou duši není složité dortem potěšit, jen se musíme vžít do jejich role- nestojí o eleganci, strojenost a zdobení kudrlinkami. Chtějí spontánnost, hravost a něco, co je jim blízké. Při výběru nebo návrhu dortu tak hlavně nesmíme zapomenout, pro koho že dort připravujeme! Jsou to naše děti, na jejichž tváři chceme vidět úsměv.


Přidáno 22.11.2010
Přečteno 4041 krát


Zatoulejte se po koutech České republiky

Zatoulejte

Do Chorvatska ekonomicky

Do

Co o sobě říkáte na Facebooku?

Co

Podnikejte na internetu pohodlně

Podnikejte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz