drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Gepard je dokonalá hříčka přírody. Kočka se znaky psa

Gepard je dokonalá hříčka přírody. Kočka se znaky psa

Gepardi jsou kočkovité šelmy. Přesto se v mnoha rysech od ostatních kočkovitých šelem liší a vyznačují se mnoha znaky, které jsou typické spíše pro šelmy psovité.

Gepard štíhlý má oproti jiným kočkovitým šelmám menší hlavu, delší končetiny i ocas. Stavbou těla se pak spíše podobá chrtům. Na rozdíl od ostatních koček nemá gepard úplně zatažitelné drápy.

Geparda příroda obdařila vším tím nejlepším, co mají kočky a psi. Není proto divu, že gepard je jednoznačně nejrychlejším savcem na světě. Na krátké vzdálenosti gepard vyvine rychlost přesahující sto kilometrů v hodině.

Samci geparda jsou větší než samice. Jejich srst je zlatohnědá, tváře a břicho mají bílé. Od levharta se gepardi liší tím, že se jejich kresba sestává z černých skvrn. Kresba levharta je tvořena černými rozetami.

Gepard je kočka, která stále pláče

Dalším typickým znakem gepardů jsou černé pruhy, které se táhnout od koutku oka až k tlamě. Právě kvůli těmto pruhům si gepardi vysloužili přezdívku „kočka, která pláče“.

Další zajímavostí je to, že gepardí mláďata mají hřívu podobnou hřívě lví. Ta jim během dospívání zmizí.

Jedinci s neobvyklou kresbou, kdy místo malých černých teček zdobí jejich srst velké, splývající skvrny a pruhy, se nazývají Královští gepardi. Tito královští gepardi byli dlouho považování za mýtické zvíře nebo dokonce za nový, dosud neznámý druh kočkovité šelmy nebo dokonce křížence mezi gepardem a levhartem. Nyní už je jasné, že jde pouze o anomálii ve zbarvení gepardů.


Přidáno 23.03.2010
Přečteno 178 krát


Wichterleho český zázrak jménem kontaktní čočky

Wichterleho

Virtuální demonstrace: Protest proti ČSSD z pohodlí domova

Virtuální

Eurodisneyland, pohádkový svět v srdci Evropy

Eurodisneyland,

Klišé o chladném kovu už dávno neplatí

Klišé

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz