drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Gepard je dokonalá hříčka přírody. Kočka se znaky psa

Gepard je dokonalá hříčka přírody. Kočka se znaky psa

Gepardi jsou kočkovité šelmy. Přesto se v mnoha rysech od ostatních kočkovitých šelem liší a vyznačují se mnoha znaky, které jsou typické spíše pro šelmy psovité.

Gepard štíhlý má oproti jiným kočkovitým šelmám menší hlavu, delší končetiny i ocas. Stavbou těla se pak spíše podobá chrtům. Na rozdíl od ostatních koček nemá gepard úplně zatažitelné drápy.

Geparda příroda obdařila vším tím nejlepším, co mají kočky a psi. Není proto divu, že gepard je jednoznačně nejrychlejším savcem na světě. Na krátké vzdálenosti gepard vyvine rychlost přesahující sto kilometrů v hodině.

Samci geparda jsou větší než samice. Jejich srst je zlatohnědá, tváře a břicho mají bílé. Od levharta se gepardi liší tím, že se jejich kresba sestává z černých skvrn. Kresba levharta je tvořena černými rozetami.

Gepard je kočka, která stále pláče

Dalším typickým znakem gepardů jsou černé pruhy, které se táhnout od koutku oka až k tlamě. Právě kvůli těmto pruhům si gepardi vysloužili přezdívku „kočka, která pláče“.

Další zajímavostí je to, že gepardí mláďata mají hřívu podobnou hřívě lví. Ta jim během dospívání zmizí.

Jedinci s neobvyklou kresbou, kdy místo malých černých teček zdobí jejich srst velké, splývající skvrny a pruhy, se nazývají Královští gepardi. Tito královští gepardi byli dlouho považování za mýtické zvíře nebo dokonce za nový, dosud neznámý druh kočkovité šelmy nebo dokonce křížence mezi gepardem a levhartem. Nyní už je jasné, že jde pouze o anomálii ve zbarvení gepardů.


Přidáno 23.03.2010
Přečteno 42 krát


Maledivy. Splníte si tu sen, ale hodně za něj zaplatíte

Maledivy.

Niagarské vodopády navštíví ročně 12 milionů turistů

Niagarské

Se solárními systémy šetříte peníze i přírodu

Se

Vyžádejte si vrácení daňových přeplatků ze zahraničí

Vyžádejte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz