drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Vyžádejte si vrácení daňových přeplatků ze zahraničí

Vyžádejte si vrácení daňových přeplatků ze zahraničí

Pracovali jste v minulosti (nebo v současnosti pracujete) v zahraničí? Nerozumíte plně systému daní? Je velká šance, že máte nárok na vrácení části daní. Jak na to se dozvíte v tomto článku.

Stává se to poměrně běžně- odjedete do zahraničí, kde několik měsíců pracujete, a vrátíte se domů. Většinou spokojeni ze slušného výdělku v některé z vyspělých západních zemí. Možná i pro vás existuje způsob, jak si výdělek ještě „zvýšit“, tedy spíše jak minimalizovat daňové náklady.

Populární je například sezónní práce ve Velké Británii. Přitom na vrátenie dani má jistě právo mnoho z vás. Tento nárok vzniká například v případech, kdy ve Velké Británii neodpracujete celý rok, nebo pokud vás zaměstnavatel nahlásil do nesprávné daňové třídy. Nárok na vrátenie dani z Anglicka je tak velmi běžný.

Náš tip: Vrácení daňových přeplatků ze zahraničí

Obdobné je to u práce například v Holandsku, které je taktéž oblíbenou destinací- je blízko, je na kontinentu a nátura Holanďanů nám není vůbec cizí. Daňová progrese je v Holandsku velmi výrazná, takže případné zařazení do špatné třídy se výrazně projeví na výši vašich daňových záloh, které můžete následně vymáhat až pět let v minulosti (v Británii jde až o šest let). Využít vrátenie dani z Holandska tak může velká část zahraničních pracovníků.

Dorozumívat se s cizími úřady, jejichž postupy úplně neznáme, by nás mohlo stát tolik času, že se nám ani vrácené finanční částky nevyplatí. Naštěstí existují společnosti, které za nás CELÝ proces vyřeší. Domníváte-li se, že máte na vrácení daní nárok, stačí se u takové společnosti zaregistrovat, vyplnit potřebné údaje a zaslat dokumenty, které jsou potřeba (například výplatní pásky nebo příslušné dokumenty od finančních úřadů dané země, které je ale společnost schopna získat sama, což mnoha lidem také ušetří velké starosti). Pak stačí jen čekat, až bude celý proces vyřízen- odměnou za minimální úsilí vám budou peníze, na které máte zákonný nárok.


Přidáno 25.11.2010
Přečteno 1404 krát


Hliník se odstěhoval do Humpolce

Hliník

Guinessova kniha rekordů vznikla díky hádce v hospodě

Guinessova

Oprašte své grily, sezóna zahradního grilování začíná

Oprašte

Úloha hudebních CD v době internetu

Úloha

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz