drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Nejkrásnější dovolená nemusí být v zahraničí

Nejkrásnější dovolená nemusí být v zahraničí

To že je Česko opravdu krásná země si většina z nás ne úplně uvědomuje. Patříme k vyhledávaným destinacím zahraničních turistů, ale sami krásy našeho státu objevujeme teprve pozvolna.

Je zvláštní, že tak snadno opomíjíme krásy naší země. Snadná dostupnost a finanční nenákladnost tuzemské dovolené snadno vynahradí absenci exotiky a dobrodružství. Samozřejmě, dovolená v zahraničí má své nesporné výhody- v České republice nenarazíte na moře, tropy a kulturu jiných národů.

Mezi nejkrásnější místa České republiky patří bezesporu perla jižních Čech na řece Vltavě, Český Krumlov. Mezi dominanty města patří komplex hradu a zámku, kostel svatého Víta z patnáctého století nebo renesanční budova radnice. Nejrůznější formy ubytování Český Krumlov opravdu zdobí- můžete si vybrat z luxusních hotelů v samotném historickém centru budovy i z klidnějších lokalit mimo hlavní dění.

Náš tip: Levná dovolená v tuzemsku

Dost možná nejkrásnějším centrem města v České republice se může pochlubit perla Moravy, Olomouc. Pozoruhodné je hlavně Horní náměstí se sloupem Nejsvětější Trojice, který je zapsán v seznamu UNESCO. Starobylé centrum zkrášluje celá řada starých kašen a dotek přírody zajišťují parky, kterých je v Olomouci taktéž požehnaně. V ubytování Olomouc rozhodně nezaostává za standardem, který bychom od turisticky významného města očekávali. Lze zvolit jeden z hotelů tříhvězdičkového nebo čtyřhvězdičkového standardu nebo například levnější penzion dvouhvězdičkový.

Objevovat krásy naší domoviny je nejen levné- pokud zrovna nenarazíme na hotely cenově přizpůsobené možnostem zahraniční klientely- ale hlavně velmi příjemné. Budujeme si vztah k vlasti, která rozhodně své mouchy má, ale její krása je dost dobrá pro zbytek světa, tak proč by neměla být dost dobrá pro její obyvatele.


Přidáno 26.11.2010
Přečteno 2441 krát


Všechny cesty vedou do Říma. Pravda nebo klišé?

Všechny

Spodní prádlo. Pohodlné, sexy, sportovní. Stačí si vybrat

Spodní

Francouzská kuchyně. Sýry, fondue, mořské plody a víno

Francouzská

Nejenom v létě je možné jet do Chorvatska

Nejenom

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz