drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Tisíce knih
v jedné čtečce

Tisíce knih <br>v jedné čtečce

Původně to vypadalo jako trochu pošetilý nápad- zařízení, které slouží „pouze“ jako čtečka elektronických knih. Řešení od Amazonu se ale ujalo a v současné generaci poskytuje komfort, který jste při čtení elektronických knih dosud nezažili.

Kindle, čtečky elektronických knih produkované a prodávané slavným internetovým obchodem Amazon si po právu vydobyly místo na slunci. Jak se jí to povedlo a co jsou její hlavní výhody?

Začněme hardwarovou stránkou, protože ta polovičním dílem přispěla k popularitě tohoto zařízení. Boduje převážně dvěma prvky- displejem na bázi elektronického inkoustu, který má spoustu výhod a kompaktním designem, který obzvláště u nové verze skvěle padne do ruky. Elektronický inkoust je tu přítomný v černobílé variantě, která zobrazí 16 odstínů šedi. S barevnými displeji tohoto typu se teprve experimentuje, ale pro knihy jsou i odstíny šedi naprosto dostatečné. Hlavní přednosti jsou- mizivá energetická náročnost a perfektní čitelnost z ostrých úhlů i na přímém slunci. Optické kvality jsou opravdu srovnatelné s papírem a Kindle tyto výkony bez nabití podává až tři měsíce v kuse.

Náš tip: Čtečky elektronických knih

Neméně důležitá je důvěra a podpora Amazonu, která se jejich dílu dostává. Dostupnost knih k zakoupení přes internet je obrovská- v angličtině lze získat téměř každou knihu. Navíc je snadné je do Kindlu dostat díky skvělé konektivitě. Ať už přes kabel, wi-fi, nebo v dražší verzi i GSM síť včetně 3G. Zajímavé je i to, že internet přes GPRS/3G není zpoplatněn! Amazon má smlouvy s operátory, kterým za přenosy dat svých zákazníků platí sám. Velmi komfortní, obzvláště když uvážíme fakt, že se dají na Kindlu prohlížet i internetové stránky, byť tady už narážíme na to, že to není primárním účelem této čtečky. Nemusíte se ale bát- můžete si do něj nahrát i ebooky.

Objednání Kindlu není výrazný problém a jeho cena vyloženě potěší. Nedoporučuji kupovat v České republice, kde jsou přirážky dealerů příliš vysoké. Snadno ho objednáte přes amazon.com, odkud vám za necelý týden přijde. Cena? Za základní verzi s wi-fi a šestipalcovým displejem necelé 3000Kč. Za dokonalou knihu i knihovnu v jednom to rozhodně stojí.


Přidáno 26.11.2010
Přečteno 2778 krát


Pásmo Gazy. Co to je a proč se o něm stále mluví

Pásmo

Euromince a eurobankovky jsou v oběhu už od roku 2002

Euromince

The Pacific – nejdražší seriál v historii

The

Benátky. Město kanálů, gondolí a krásných památek

Benátky.

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz