drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Tisíce knih
v jedné čtečce

Tisíce knih <br>v jedné čtečce

Původně to vypadalo jako trochu pošetilý nápad- zařízení, které slouží „pouze“ jako čtečka elektronických knih. Řešení od Amazonu se ale ujalo a v současné generaci poskytuje komfort, který jste při čtení elektronických knih dosud nezažili.

Kindle, čtečky elektronických knih produkované a prodávané slavným internetovým obchodem Amazon si po právu vydobyly místo na slunci. Jak se jí to povedlo a co jsou její hlavní výhody?

Začněme hardwarovou stránkou, protože ta polovičním dílem přispěla k popularitě tohoto zařízení. Boduje převážně dvěma prvky- displejem na bázi elektronického inkoustu, který má spoustu výhod a kompaktním designem, který obzvláště u nové verze skvěle padne do ruky. Elektronický inkoust je tu přítomný v černobílé variantě, která zobrazí 16 odstínů šedi. S barevnými displeji tohoto typu se teprve experimentuje, ale pro knihy jsou i odstíny šedi naprosto dostatečné. Hlavní přednosti jsou- mizivá energetická náročnost a perfektní čitelnost z ostrých úhlů i na přímém slunci. Optické kvality jsou opravdu srovnatelné s papírem a Kindle tyto výkony bez nabití podává až tři měsíce v kuse.

Náš tip: Čtečky elektronických knih

Neméně důležitá je důvěra a podpora Amazonu, která se jejich dílu dostává. Dostupnost knih k zakoupení přes internet je obrovská- v angličtině lze získat téměř každou knihu. Navíc je snadné je do Kindlu dostat díky skvělé konektivitě. Ať už přes kabel, wi-fi, nebo v dražší verzi i GSM síť včetně 3G. Zajímavé je i to, že internet přes GPRS/3G není zpoplatněn! Amazon má smlouvy s operátory, kterým za přenosy dat svých zákazníků platí sám. Velmi komfortní, obzvláště když uvážíme fakt, že se dají na Kindlu prohlížet i internetové stránky, byť tady už narážíme na to, že to není primárním účelem této čtečky. Nemusíte se ale bát- můžete si do něj nahrát i ebooky.

Objednání Kindlu není výrazný problém a jeho cena vyloženě potěší. Nedoporučuji kupovat v České republice, kde jsou přirážky dealerů příliš vysoké. Snadno ho objednáte přes amazon.com, odkud vám za necelý týden přijde. Cena? Za základní verzi s wi-fi a šestipalcovým displejem necelé 3000Kč. Za dokonalou knihu i knihovnu v jednom to rozhodně stojí.


Přidáno 26.11.2010
Přečteno 2185 krát


Na pěkné spodní prádlo se už nemusejí stát fronty

Na

Nenápadná řešení problémů se zrakem

Nenápadná

Michael Schumacher, Legenda ověnčená rekordy

Michael

ICQ přestěhované do Ruska je stále českou jedničkou

ICQ

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz