drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Kvalitní softshellové budny už nejsou luxus, ale nezbytnost

Kvalitní softshellové budny už nejsou luxus, ale nezbytnost

Jednoho dne za mnou přišel kamarád, že by vyrazil do přírody. Byl zrovna leden a každý den přicházely nové přívaly sněhu. Musel mě přemlouvat, ale nakonec jsem se pro to nadchnul. Jenže jsem tvrdě narazil.

Přípravy proběhly nečekaně rychle. Tehdy jsem ještě netušil, že to rozhodně není dobré znamení. Naopak, líbilo se mi, že kromě vypůjčení krosny od známého jsem všechno potřebné našel doma během půl hodiny. Rozhodli jsme se, že přespíme v lese pod širákem, takže jsme zabalili jednu plachtu pod sebe a jednu jako případnou stříšku, kdyby hodně sněžilo nebo pršelo.

Za dva dny jsme už vyrazili. Nechali jsme se odvést mým otcem a dohodli se, že v neděli pro nás opět přijede. To byl pátek a samozřejmě jsme měli mobily pro případ, že bychom se ztratili, nebo kdybychom potřebovali dřívější odvoz. Těšil jsem se na to „dobrodružství“ jako malý kluk.

Boty jsem měl promočené během chvíle, ale s Petrem jsme se tomu jenom smáli. Chození s krosnou na zádech byla ta správná zábava spojená s fyzickou námahou- přesně to jsem od našeho výletu čekal.

Náš tip: Kvalitní a funkční oblečení

K večeru jsme se „utábořili“. Rozložili jsme plachtu a rozdělali spacáky. Byl jsem prolitý potem z celodenního pochodu, ale když jsem si chtěl svléknout bundu a triko, raději jsem to vzdal, protože ta zima se nedala vydržet. Mrznulo a to dost výrazně. Petr udělal alespoň teplou polévku, ale i pak mi převléknutí dalo pořádně zabrat. Když pak začal padat déšť se sněhem, promoknul i můj spacák, protože než jakžtakž vytvořili stříšku, uběhlo snad půl hodiny, protože jsme neměli čím přeříznout provázek a prokřehlé ruce na to nestačily. Nakonec jsme provázek přepálili plamínkem vařiče, ale než jsme opět složili ten. Všechno bylo trochu moc nepřipravené, včetně našeho oblečení, které bylo opět vlhké - jak atmosférickou vlhkostí, tak potem. Zapařené tělo ho vylučovalo tolik, že jsem v noci usnul jen na pár minut.

Rozhodli jsme se, že to odhoukáme, nemělo to smysl. Ráno jsme chtěli zavolat mobilem odvoz, ale oba naše telefony promrzly a navlhly. Vyrazili jsme tedy pěšky tam, kde jsme čekali civilizaci. Už se opět pomalu smrákalo, když jsme dorazili do vesničky, odkud se nám podařilo si zavolat odvoz. Když jsem přijel domů, rozhodně jsem necítil žádné uspokojení z dobrodružství, ale zlost. Na sebe, že jsem to tak hloupě podcenil. Celý výlet ale rozhodně nebyl špatný nápad a noc pod širákem je za mrazivých dní rozhodně hodně dobrodružná. Jen to bude příště chtít pořádné funkční prádlo. Hodit se bude i softshellová bunda, kterou jsem předtím považoval za zbytečný luxus a na ten zpropadený provázek jsem si vyhlédnul skvělé řešení- zavírací nůž laguiole. Popřemýšlím o kvalitnějším spacáku, abych se pořádně vyspal.


Přidáno 26.11.2010
Přečteno 2275 krát


Potápění nebo paragliding? Zkuste Chorvatsko.

Potápění

Benátky. Město kanálů, gondolí a krásných památek

Benátky.

Poznejte ruský klenot jménem Moskva

Poznejte

Cílová destinace vaší letenky: Dubaj

Cílová

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz