drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Zahradní nábytek ze dřeva - sázka na jistotu

Zahradní nábytek ze dřeva - sázka na jistotu

Přemýšlíte před nastávající sezónou o pořízení kvalitního zahradního nábytku?

Český národ je národem vášnivých zahrádkářů. Kdo nemá zahradu u domu, tak o víkendech vyráží alespoň na chalupu. Mnoho z nás přitom dříve nebo později začíná přemýšlet nad tím, jak si čas strávený venku zpříjemnit. A posezení na kvalitním nábytku je jednou z možností, jak zvýšit svůj komfort při pobytu na čerstvém vzduchu. Takový nábytek ale musí něco vydržet, a proto se ti, kteří již zanevřeli na nekvalitní laciné plastové židle a stoly, začínají často poohlížet po nějaké alternativě.

Při výběru zahradního nábytku je potřeba myslet na to, že jeho údržba musí být jednoduchá. Ať už je z jakéhokoli materiálu, pokud se nedá snadno vyčistit nebo se těžko přesouvá, je dobré se nad jeho pořízením zamyslet.

Náš tip: Zahradní nábytek

Zahradní nábytek se kromě plastu vyrábí také z různých kovů (ocel, hliník), ratanu, a v poslední době je také velmi populární zahradní teakový nábytek. Teakové dřevo není pro výrobu zahradního nábytku používáno náhodou. Díky tomu, že dřevo je schopné zadržet v sobě éterické oleje i po zpracování, vydrží tak mnohem déle v porovnání s nábytkem z jiných druhu dřevin. Teakový nábytek má zlatavý nádech a dřevo má krásnou, výraznou kresbu. Kromě zahradního nábytku je používáno například na výrobu lodních palub, což jen dokazuje jeho odolnost proti tvrdým povětrnostním vlivům.

Dalšími oblíbenými druhy dřeva pro výrobu zahradního nábytku jsou obecně jehličnany – smrk, borovice, nebo modřín, ale i další dřeviny. Dřevěný nábytek se velmi dobře udržuje, snadno se opravuje, je odolný proti rozmarům počasí a také mnohem lépe zapadá do přírody, na rozdíl třeba od toho plastového.

Dřevo je tedy naprosto nenahraditelný materiál, vedle kovu přežívalo dlouhou dobu a ubránilo se i pokusům nahradit jej levnými plasty. Pro jeho zpracování není zapotřebí tolik energie, je tedy šetrné k přírodě. Některé firmy dokonce zpracovávají dřevo pouze z padlých stromů, aby tak uspokojily poptávku po skutečně ekologických produktech. Dřevo také není potřeba nijak dál upravovat k tomu, aby vypadalo dobře. Dřevěný nábytek je navíc šetrný k vašemu zdraví – neuvolňují se z něj toxické látky. Výhodou dřeva je také možnost kombinace s dalšími materiály – například s kovem.

S dřevěným nábytkem se vaše zahrada zkrátka stane pohodlným útočištěm, které může přirozeně navazovat na váš domácí prostor. Pokud si dáte s výběrem nábytku skutečně záležet, může vám kvalitní nábytek sloužit po mnoho let.


Přidáno 14.03.2011
Přečteno 599 krát


Český hudební projekt z USA

Český

Máte bazén? Nezapomeňte na kvalitní filtraci!

Máte

Čerstvé mléko nejen z automatů

Čerstvé

Tipy na last minute Silvestra

Tipy

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz