drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Co budu dělat po maturitě?

Co budu dělat po maturitě?

Mnoho studentů si každoročně v čase maturitních zkoušek klade otázku, která zásadně ovlivní jejich život. Tou otázkou je, co se bude dít po maturitě? Základní možnosti jsou dvě - začít pracovat nebo studovat dál.

Někdo se rozhodne pro studium na vysoké, případně vyšší odborné škole a s trochou štěstí nebo snahy je na ni i přijat. Je ale i mnoho studentů, kteří přesně neví, čemu by se chtěli věnovat, nemají čas připravit se na přijímací zkoušky, nebo se rozhodují na poslední chvíli. Pomaturitní studium zažilo v posledních letech velký rozmach a nabídka vzdělávacích společností je tak široká, že je určitě z čeho vybírat. Pojďme se tedy na tuto nabídku podívat.

Vzdělávací agentury se již dávno nezaměřují jen na tradiční kurzy angličtiny, nebo jiných jazyků, jejichž nabídka je v současné době obrovská. Co si ale počít, pokud student studoval elektrotechniku, ale nyní má zájem přejít na studium psychologie?

Náš tip: Vzdělávací centrum AZ SMART

Pro studenty, kteří chtějí studovat obor, kterému se doposud nevěnovali, nebo mají pocit, že by studium nezvládli je určen tzv. nultý ročník. Jde o komplexní přípravu na studium daného oboru a vzdělávací společnosti se zaměřují na nejžádanější obory. Tyto jednoleté intenzivní kurzy probíhají ve stylu vysokoškolské výuky, jednotlivé předměty mají na starosti lektoři, kteří mají zkušenosti z praxe nebo tuzemští i zahraniční vysokoškolští pedagogové. Příprava na vysokou školu zahrnuje také výuku jazyků, nebo dokonce možnost přípravy na certifikaci FCE. Kvalita těchto kurzů se odráží v úspěšnosti jejich absolventů při přijímacích řízeních na vysoké školy. Například vzdělávací centrum AZ SMART uvádí, že v posledních letech se dostalo na VŠ okolo 93 % absolventů jejich kurzů.

Pokud jsou pro vás intenzivní přípravné kurzy na VŠ časově náročné, nebo se jim nemůžete věnovat z jiného důvodu, máte také možnost navštěvovat také denní, nebo sobotní kurzy, které vám pomohou alespoň při přípravě na vysokoškolské přijímací zkoušky. Kurzy pro přijímací zkoušky jsou koncipovány na konkrétní vysokou školu, na kterou se chce uchazeč dostat. V pomaturitním studiu si navíc lze vybrat konkrétní obor, který chcete studovat.

Po neúspěšném pokusu o přijetí na VŠ mnoho studentů uvažuje o možnosti, že to za rok zkusí znovu a rozhlíží se po možnostech, jak zužitkovat volný rok. Jednou z alternativ jsou i jazykové kurzy, které mají výhodu v tom, že při dodržení podmínek zůstává zachován status studenta.

Konkurence na trhu vzdělávacích agentur neustále roste, a tak je přirozené, že se každá snaží nabídnout svým studentům něco navíc. Například zajištění ubytování pro studenty nebývalo ještě před nedávnem běžnou službou ani na soukromých vysokých školách.


Přidáno 06.04.2011
Přečteno 926 krát


Zahradní grily pro opravdu náročné

Zahradní

Nezbytná výbava každého cestovatele

Nezbytná

Neinvazivní a bezbolestná liposukce funguje

Neinvazivní

Tipy na last minute Silvestra

Tipy

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz