drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Už víte, kam letos pojedete na dovolenou?

Už víte, kam letos pojedete na dovolenou?

Mezi Čechy jsou dlouhodobě nejoblíbenějšími zahraničními destinacemi pro letní dovolenou Chorvatsko a Itálie. Odborníci předpokládají, že letošní sezona se těm předchozím nebude vymykat.

Pokud tedy nad dovolenou v Chorvatsku nebo Itálii uvažujete, zkuste se podívat na nabídku cestovní kanceláře Čestyl, která organizuje jak dlouhodobější pobytové zájezdy, tak i víkendová koupání. Léto 2011 s ní můžete strávit třeba pod žhavým sluncem Dalmácie. Ta se rozkládá na pobřeží Jaderského moře a zasahuje nejen do jižní části Chorvatska, ale také do sousední Černé Hory. Pro Dalmácii je charakteristická krásná příroda, najdete tu rozsáhlé krasové oblasti tvořené vápencem a dolomitem, ale také sladká jezera. Pokud by vás náhodou omrzelo koupání v moři, můžete smočit tělo v chladné vodě některého z jezer poblíž města Šibenik.

Dovolená v Chorvatsku 2011 se může proměnit ve skutečný zážitek i na ostrově Vir. Ještě jste o něm neslyšeli? Je to ostrov, který najdete v severní části Zadarského souostroví a jenž je od pevniny oddělen průlivem Privlački gaz. Průliv je přemostěn, takže se na ostrov dostanete pohodlně po silnici. Tato lokalita nadchne milovníky historie. Můžete zde objevovat třeba zbytky benátského opevnění ze 17. století.

Pokud byste chtěli léto 2011 strávit v temperamentnějším stylu, určitě se vám zalíbí Itálie. Ať už si vyberete některou ze severních oblastí (např. Bibione) nebo dáte přednost vysokohorským túrám, určitě vás nadchne italská kuchyně i zdejší uvolněná a šťastná atmosféra. Pokud navíc zvolíte jako partnera Čestyl, určitě se pro vás dovolená v Itálii 2011 stane nezapomenutelným zážitkem.


Přidáno 12.04.2011
Přečteno 2563 krát


Jak si udělat cestování jednodušší

Jak

Thajská kuchyně. Rýže, kari a hlavně chilli

Thajská

Samsonite – symbol cestování

Samsonite

Potápění nebo paragliding? Zkuste Chorvatsko.

Potápění

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz