drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Badoo.com - kontroverzní seznamka ala sociální síť

Badoo.com - kontroverzní seznamka ala sociální síť

Fenomén dnešní doby – sociální sítě. Prakticky každý, kdo se na internetu pohybuje více, než půl hodiny denně o nich slyšel. Facebook, Twitter, Lide.cz, Xchat.cz, to jsou jména služeb, která jsou neustále omílána ve všech médiích.

Na tomto trendu se však, celkem logicky, snaží svézt i nespočet dalších služeb. Jednou z nich může být „seznamka“ Badoo, která se u nás teprve dostává do podvědomí uživatelů, ale globálně je podle společnosti Alexa internet mezi dvěma sty nejnavštěvovanějších stránek.

Badoo (www.badoo.com) pracuje na stejném principu, jako stovky dalších sítí. Uživatel si vytvoří svůj profil, nahraje fotografie a vyplní informace o sobě – zájmy, oblíbené filmy, styl poslouchané hudby atd. Na rozdíl od Facebooku je však Badoo více zaměřeno na seznamování uživatelů. Umožňuje vyhledávat uživatele ve svém okolí – ať už se jedná přímo o domovské město, nebo okolí několika kilometrů, které si zvolíte. Dále můžete do vyhledávání zakomponovat několik parametrů, podle nichž Vám systém protějšek vybere. Jedná se samozřejmě o pohlaví či věk, ale také si můžete vybírat podle barvy vlasů, výšky, náboženství, nebo znamení horoskopu.

Stejně jako každá služba na internetu má Badoo za úkol především vydělávat. A tak, více než jakákoliv jiná sociální síť má určité služby zpoplatněny. Platby probíhají pomocí SMS zpráv a jedná se většinou o položku 20 Kč. Mezi tyto služby patří například zobrazení na jakési „výstavce“ uživatelů, kteří jsou několik minut vystaveni na úvodní straně, posílání dárků, změna vzhledu profilové stránky, nebo například podrobnější vyhledávání v databázi uživatelů.

Za dobu své existence však tato služba, pocházející s Kypru, pronikla do povědomí uživatelů značnou kontroverzností. Jedná se především o posílání fiktivních zpráv mezi uživateli, které bez jejich vědomí má navázat rozhovor s virtuálním protějškem, ale také o zneužívání poskytnutých údajů k emailové schránce k rozeslání pozvánek do této služby.


Přidáno 02.04.2010
Přečteno 76 krát


Nehyzděte zahradu pletivem, pořiďte si dřevěný plot.

Nehyzděte

Zdokumentujte krásné okamžiky svého života

Zdokumentujte

Kinesiotaping zrehabilitujte tělo i duši

Kinesiotaping

iPad představil světu nový směr počítačů

iPad

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz