drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Thajská kuchyně. Rýže, kari a hlavně chilli

Thajská kuchyně. Rýže, kari a hlavně chilli

Thajská kuchyně je o tolik jiná než ta naše. Její pokrmy se vám mohou zdát zvláštní, ale jistě jim přijdete na chuť, alespoň některým určitě. Thajská jídla jsou velmi rozmanitá a jsou typická svou zvláštní chutí, ale i vůní.

Při jejich přípravě se používají mnohá koření a další přísady, které tvoří jedinečnou chuť těchto pokrmů.

Co patří do thajské kuchyně?

Základní potravinou thajské kuchyně je rýže. Oblíbená je především rýže Khao chao (jasmínová rýže), která je velmi kvalitní a má jemnou chuť. Není to však jediná rýže, kterou Thajci používají při přípravě svých pokrmů. Dalšími druhy jsou např. Kao niow dam (černá klihovitá rýže) a Kao niow (klihovitá rýže).

Thajská kuchyně si také zakládá na koření, především na bazalce, citronelu, koriandru, kari, česneku a samozřejmě chilli, které najdete téměř ve všech pokrmech. Chilli se přidává čerstvé, pražené či sušené. Thajci ho dokáží používat tak, že jídlu dodá šmrnc bez toho, aby znehodnotilo ostatní chutě.

Náš tip: Levné letenky do Thajska

V thajské kuchyni nesmí samozřejmě chybět dresinky. Těch je velké množství. Vyberte si takovou chuť, která vám bude nejvíce vyhovovat. Dresinky jsou podávané v malých mističkách.

A jaké konkrétní speciality ochutnat? Nenechte si ujít polévku jam kung, která se připravuje z krevet. Kromě toho je tu báječná kombinace chutí šalotky, citronelu, koriandru, chilli a limetkové šťávy. Určitě vám také zachutnají thajské saláty jam, které jsou připravované z masa, zeleniny, ovoce a ryb. Tyto saláty mají různé chutě - sladkokyselé, slané, pálivé...Oblíbeným pálivým salátem je som tam, který je dělaný z nedozrálé papáje.

Máte-li rádi sladké, ochutnejte moučník kanom, který je z kokosového mléka, želatiny, palmového cukru, žloutků a voňavé esence.

Dopřejte si chutě v kombinacích, které neznáte, ale které si jistě zamilujete...


Přidáno 02.04.2010
Přečteno 678 krát


Chorvatsko: Stále dobrá volba pro dovolenou

Chorvatsko:

Objevte ráj dobytý Kryštofem Kolumbem

Objevte

Naučte se opravdu výborně lyžovat

Naučte

Odpočiňte si od každodenního stresu!

Odpočiňte

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz