drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Se solárními systémy šetříte peníze i přírodu

Se solárními systémy šetříte peníze i přírodu

Náklady na bydlení, jídlo i zábavu se stále zvyšují, takže skoro každý z nás začne dříve či později přemýšlet, kde by se dalo ušetřit. Pokud si nechcete snižovat životní standard, hledají se možné úspory často velmi těžko. Přitom to až tak složité být nemusí. Ušetřit můžete jednoduše.

Pokud si pořídíte solární systémy, budete šetřit nejen svou peněženku, ale i přírodu. S největší pravděpodobností jste už o téhle možnosti slyšeli, ale nikdo vám doteď pořádně nevysvětlil, v čem jsou solární systémy tak skvělé. Jejich výhoda tkví v tom, že dokážou zpracovávat sluneční energii. Přestože Česká republika nepatří mezi země s abnormálním slunečním svitem, i u nás je celková doba slunečního svitu 1400 až 2000 hodin ročně. A to pro solární systémy úplně stačí. Sluneční kolektory pohltí svým povrchem sluneční záření a přemění jej na tepelnou energii. Jejím prostřednictvím se pak dá ohřát voda, bazén nebo celý byt.

Odborníci spočítali, že ti, kdo solární systémy vlastní, mohou ušetřit 20 až 50 % tepla potřebného k vytápění bytu nebo domu a zároveň 50 až 80 % tepla pro ohřev vody v domácnosti. To znamená, že můžete s klidným svědomím snížit zálohy na teplo a investovat do tmavých panelů připevněných na střechu. Myslete jen na jednu věc – najděte si kvalitního dodavatele, který se postará nejen o výběr kvalitních solárních panelů, ale také o jejich instalaci. Stanete se tak absolutně nezávislí na dodavatelích tepla a navíc vás může hřát pocit, že jste udělali dobrou věc pro naši zemi.


Přidáno 02.05.2011
Přečteno 2170 krát


Jak šikovně uchovávat věci

Jak

Herní konzole xBox, Sony Playstation, Nintendo Wii

Herní

Napařovací žehličky Navigator

Napařovací

Eurodisneyland, pohádkový svět v srdci Evropy

Eurodisneyland,

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz