drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Máte pět minut času? Odreagujte se!

Máte pět minut času? Odreagujte se!

Naše babičky současný životní styl nechápou. Všichni pořád pracují, nikdo nemá na nic čas a všichni se nestále stresujeme. Jenže… I když díky tomu máme vyšší životní úroveň než prarodiče, cíleně pracujeme na devastaci vlastního těla. Zásada číslo jedna proto zní: relaxujte!

Každý psycholog, kterého se zeptáte, vám řekne, že pro, to, aby tělo fungovalo na sto procent, je nutné mu dopřát adekvátní dávku odpočinku. Totéž platí samozřejmě i o hlavě. Odpočinek nemusí nutně znamenat sport nebo jinou dlouhodobou aktivitu. Stačí, když si najdete to, co vás baví, a budete se tomu věnovat pravidelně třeba pět minut denně.

Pro někoho to může být už zmíněný sport, pro jiného třeba hra na počítači. Ty už dávno nejsou doménou jen dětí a adolescentů. Spoustu her si můžete koupit na CD nebo DVD, k dispozici jsou i online hry zdarma na internetu. Zapnete počítač, mrknete se na vybraný portál nabízející třeba flash hry, vyberete si tu, která se vám nejvíc líbí a zadarmo si zahrajete. Klidně takhle můžete hrát v práci (jen doporučujeme vypnout zvuk u počítače a otočit si monitor čelem ke dveřím) sám pro sebe, s dalšími kolegy nebo anonymními spoluhráči.

Každý den si můžete vybrat jinou hru podle nálady. Na portálu jich totiž najdete kolem 500, provozovatelé navíc pořádají pro hráče pravidelně soutěže o ceny a navíc je většina her hratelná už na jeden klik a natěšené hráče tak nic nebrzdí.

A když vás při hraní přeci jen načape šéf nebo manželka, můžete argumentovat tím, že po pětiminutovém relaxu budete daleko aktivnější, příjemnější a samozřejmě pracovitější. Případně konfliktům předejděte, kupte do rodiny druhý počítač a manželce ukažte, kde může hrát hry pro dívky.


Přidáno 11.05.2011
Přečteno 2822 krát


Jak na kompostéry a kompostování

Jak

Půjčka kdykoliv a na cokoliv

Půjčka

Doplnťe šťávu svému notebooku co nejjednodušeji.

Doplnťe

Zákonné pojištěné vozidel. Jak na něj?

Zákonné

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz