drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Jak to bylo s hromadnými sms

Jak to bylo s hromadnými sms

Pamatuje si esemesky z internetu zdarma? To byla jednu dobu velká mánie. Když si operátoři začali internetové sms brány hlídat, nebyla to už taková sranda. I tak nám to ale přineslo jednu zákeřnou vychytávku, která zkomplikovala život mnoha lidem.

Sms bomber, to byla stránka, na kterou se vydal každý, kdo se chtěl mstít. O co šlo? Jednoduše, když už bylo možné odkudkoliv z internetu poslat sms zdarma, proč by nebylo možné poslat jí třeba dvakrát najednou? Nebo třikrát? Nebo desetkrát? Už asi tušíte co se pod pojmem sms bomber skrývá, že?

Vzpomínám si, jak se mi to stalo. V rámci pubertálních problémů se vztahy v naší třídě mi to jednou kamarád udělal. V jedné jediné vteřině mi odeslal deset tisíc krát zpráva s docela výstižným textem: „To máš za to:)“ Vtip? Špatný vtip, protože takový nápor SIM karta nezvládla a naprosto se zasekla i s celým telefonem. Na pobočce operátora, které v té době taky nebyly na každém rohu, jsem strávil několik hodin, než byl telefon opět v provozu. Myslím ale, že jsme se nakonec nějak udobřili a určitě jsem mu už odpustil.

Jak je to dneska?

Chytré telefony jsou na velké množství dat zvyklý a tak bych dneska takový balík zpráv jednoduše označil a smazal. Navíc sms bombery už nefrčí. Občas se nějaký web tvářící se jako sms bomber objeví. Většinou ale rychle zmizí nebo je alespoň množství zpráv, které můžete poslat mnohem menší.

Telefonní operátoři mají většinou pod kontrolou všechny své internetové sms. T-Mobile zdarma posílá zprávy, které se rozdělí do kratších úseků a ke každému se přidá vlastní captchu. Úplně stejně to funguje, i když chcete poslat sms zdarma na o2. Paradoxně největším sms bomberem u nás je sám Vodafon. Sms zdarma posílá prakticky neomezeně a k tomu navíc umožňuje ze své brány posílat i mms. Ty se ale dají posílat jen po jedné. Naštěstí.


Přidáno 03.06.2011
Přečteno 1466 krát


Reklama a marketing – fascinující obor

Reklama

Nakrmte své oči. Obejdete se pak bez brýlí

Nakrmte

Samsung Galaxy Nexus Titanium silver

Samsung

Nejočekávanější Windows Phone je v Čechách

Nejočekávanější

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz