drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Zapomeňte na obvazy a náplasti, jsou tu tejpy

Zapomeňte na obvazy a náplasti, jsou tu tejpy

Je možné, že jste se s označením tejp ještě nesetkali. Pak je pravděpodobné, že veškerá svá lehká zranění „léčíte“ pomocí náplastí, obvazů a obinadel. Přitom právě pomocí tejpů byste si možná pomohli víc, než byste čekali.

Tejpy jsou oblíbené hlavně u sportovců, ať už profesionálních nebo amatérských, kteří by toho se zabandážovanou rukou nebo nohou moc nenasportovali. Vlastně se jedná o prodyšnou pásku vyrobenou z extra měkké tkaniny, která je flexibilní, lehká a hlavně univerzální a rychlá. „Zatejpovat“ si s ní můžete kteroukoliv část těla, od prstů až po koleno nebo rameno. Použít se dá i jako bandáž obvazu pro přidržení chladivých nebo hřejivých obkladů.

Ještě o krok dál je kinesio tejpování. Tento pojem pochází z Asie z osmdesátých let minulého století. Kinesio tejpy se používají hlavně při bolesti svalů a kloubů, zlepšují jejich funkci, podporují krevní oběh a mají hojivé účinky. Oproti klasickým tejpům, které jsou určené především na použití při zátěži, tyto se mohou používat dlouhodobě. Zajímavostí je, že svou roli hraje i jejich barva. Modrou použijte při bolestech a zranění, červenou pak ve chvíli, kdy potřebujete tělo a mysl zmobilizovat.

Vývoj zejména ve sportovním zdravotnictví postupuje mílovými kroky dopředu. Uvidíme, jakých vymožeností se dočkáme za pár let.


Přidáno 14.06.2011
Přečteno 794 krát


Vlastní bazén už není jen pro vyvolené

Vlastní

Řecká kuchyně není jen Gyros. Zkuste také něco jiného

Řecká

Neinvazivní a bezbolestná liposukce funguje

Neinvazivní

Víte, jak vybírat potravinové doplňky?

Víte,

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz