drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Zapomeňte na obvazy a náplasti, jsou tu tejpy

Zapomeňte na obvazy a náplasti, jsou tu tejpy

Je možné, že jste se s označením tejp ještě nesetkali. Pak je pravděpodobné, že veškerá svá lehká zranění „léčíte“ pomocí náplastí, obvazů a obinadel. Přitom právě pomocí tejpů byste si možná pomohli víc, než byste čekali.

Tejpy jsou oblíbené hlavně u sportovců, ať už profesionálních nebo amatérských, kteří by toho se zabandážovanou rukou nebo nohou moc nenasportovali. Vlastně se jedná o prodyšnou pásku vyrobenou z extra měkké tkaniny, která je flexibilní, lehká a hlavně univerzální a rychlá. „Zatejpovat“ si s ní můžete kteroukoliv část těla, od prstů až po koleno nebo rameno. Použít se dá i jako bandáž obvazu pro přidržení chladivých nebo hřejivých obkladů.

Ještě o krok dál je kinesio tejpování. Tento pojem pochází z Asie z osmdesátých let minulého století. Kinesio tejpy se používají hlavně při bolesti svalů a kloubů, zlepšují jejich funkci, podporují krevní oběh a mají hojivé účinky. Oproti klasickým tejpům, které jsou určené především na použití při zátěži, tyto se mohou používat dlouhodobě. Zajímavostí je, že svou roli hraje i jejich barva. Modrou použijte při bolestech a zranění, červenou pak ve chvíli, kdy potřebujete tělo a mysl zmobilizovat.

Vývoj zejména ve sportovním zdravotnictví postupuje mílovými kroky dopředu. Uvidíme, jakých vymožeností se dočkáme za pár let.


Přidáno 14.06.2011
Přečteno 836 krát


Čerstvé mléko nejen z automatů

Čerstvé

Niagarské vodopády navštíví ročně 12 milionů turistů

Niagarské

Život na kolečkách je moderní

Život

Trombocytopenie, aneb když není krev v pořádku

Trombocytopenie,

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz