drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Kinesiotaping zrehabilitujte tělo i duši

Kinesiotaping zrehabilitujte tělo i duši

Je jedno, jestli jste aktivním sportovcem nebo amatérem, který sport sleduje hlavně v televizi a na hřiště vyrazí jednou za rok. V obou případech už jste se pravděpodobně setkali s nataženou šlachou, naraženým loktem, anebo ztuhlými svaly.

Nejlepším řešením je v takovém případě návštěva lékaře, který předepíše léky na bolest, vyšetří rentgenem a poraněný úd zafixuje ortézou. I lehčí zranění ale bolí, a pokud se vám nechce k lékaři, můžete použít kineziologické tejpy. Jsou to většinou na první pohled „lepicí pásky“ na tělo. K jejich výrobě se ale používá extrémně měkký, přilnavý a prodyšný materiál, jenž dokáže pevně zafixovat poraněnou končetinu, snížit bolestivost a zvýšit prokrvení. Tzv. kinesiotaping je hojně využívaný profesionálními sportovci, protože podporuje svaly v pohybu, pomáhá při jejich rehabilitaci a uvolňuje napětí.

Pro zvýšení účinků fixačních tejpů je vhodné použít také cvičební pomůcky, jako jsou rehabilitační míče, powerbally nebo balanční podložky.

Jak vidíte, při drobných poraněních svalů a kloubů si dokážete pomoci sami a nemusíte ztrácet čas běháním po doktorech, čekáním v ordinacích a neustálým vysvětlováním, jak jste k úrazu přišli.


Přidáno 14.06.2011
Přečteno 1140 krát


Virtuální demonstrace: Protest proti ČSSD z pohodlí domova

Virtuální

Politici bojují o přízeň lidí na facebooku

Politici

Dárek pro muže? Žádný problém!

Dárek

Ušetřete se stresu ve frontě při nákupu dámských plavek

Ušetřete

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz