drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Kinesiotaping zrehabilitujte tělo i duši

Kinesiotaping zrehabilitujte tělo i duši

Je jedno, jestli jste aktivním sportovcem nebo amatérem, který sport sleduje hlavně v televizi a na hřiště vyrazí jednou za rok. V obou případech už jste se pravděpodobně setkali s nataženou šlachou, naraženým loktem, anebo ztuhlými svaly.

Nejlepším řešením je v takovém případě návštěva lékaře, který předepíše léky na bolest, vyšetří rentgenem a poraněný úd zafixuje ortézou. I lehčí zranění ale bolí, a pokud se vám nechce k lékaři, můžete použít kineziologické tejpy. Jsou to většinou na první pohled „lepicí pásky“ na tělo. K jejich výrobě se ale používá extrémně měkký, přilnavý a prodyšný materiál, jenž dokáže pevně zafixovat poraněnou končetinu, snížit bolestivost a zvýšit prokrvení. Tzv. kinesiotaping je hojně využívaný profesionálními sportovci, protože podporuje svaly v pohybu, pomáhá při jejich rehabilitaci a uvolňuje napětí.

Pro zvýšení účinků fixačních tejpů je vhodné použít také cvičební pomůcky, jako jsou rehabilitační míče, powerbally nebo balanční podložky.

Jak vidíte, při drobných poraněních svalů a kloubů si dokážete pomoci sami a nemusíte ztrácet čas běháním po doktorech, čekáním v ordinacích a neustálým vysvětlováním, jak jste k úrazu přišli.


Přidáno 14.06.2011
Přečteno 1070 krát


Tiskněte si fotky doma na inkoustové tiskárně

Tiskněte

Povlečení pro děti

Povlečení

Ceny realit jsou na minimu. Je čas si projít inzerci

Ceny

Zkuste partnerský program – snadný výdělek na internetu

Zkuste

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz