drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Ebanking, aneb ovládněte peníze z pohodlí domova

Ebanking, aneb ovládněte peníze z pohodlí domova

To co je dnes již běžnou součástí prakticky každého bankovního účtu, ani zdaleka nebyla taková samozřejmost před deseti lety.

Většina lidí, kteří potřebují své peníze na bankovním účtu použít jiným způsobem, než je výběr z bankomatu jednou za měsíc to činí prostřednictvím tzv. ebankingu.

Základy této služby položila Rodinná záložna v polovině devadesátých let minulého století. Po krachu této společnosti se ještě objevila služba záložny Fio, avšak plnohodnotné přímé bankovnictví prostřednictvím internetu v podobě, jak ho známe dnes, poprvé nabídla svým zákazníkům 4. května 1998 Expandia banka. Tento krok byl samozřejmě ohromnou motivací pro další bankovní subjekty a v několika následujících letech byl tento trend zaveden prakticky ve všech stávajících i v nově vzniklých bankách.

Pro ovládnutí svého účtu z domova toho nepotřebujete mnoho. Vystačíte si s počítačem připojeným k internetu a nainstalovaným internetovým prohlížečem. Pokud však vlastníte chytrý telefon, tzv. smartphone, nemusíte se s přistupováním ke svému účtu omezovat pouze na domácí PC. Po doinstalování podporovaného prohlížeče do vašeho telefonu tak můžete svoje finance spravovat i na cestách prostřednictvím displeje mobilu.

Pro většinu lidí, kteří internetové bankovnictví nepoužívají, je největší překážkou nedůvěra k zabezpečení spojení. Je totiž pravdou, že především v počátcích této služby bylo zabezpečení připojení na úrovni dnešního přihlašování do diskusního fóra. Naštěstí ani hackeři nedosahovali dnešních „kvalit“, a tak nikdy nedošlo k žádnému velkému problému, který by existenci ebankingu ohrozil. Bezpečnost se však i dnes velice liší od banky k bance. U těch nejbezpečnějších se většinou jedná o použití jakéhosi přihlašovacího certifikátu, který je nutný k přístupu a který je uložen na pevném disku, v kombinaci s autorizováním plateb pomocí mobilního telefonu.

Snad u žádné solidní banky se dnes již nevyskytuje „zabezpečení“ pomocí pouhého přihlašovacího jména a hesla, které by vystačilo i k provedení transakce.


Přidáno 04.04.2010
Přečteno 845 krát


Ovládněte počítač pomocí nohy - bezdrátově

Ovládněte

Utečte před horkem či deštěm do zahradní chatky

Utečte

Nedostatek slunečního světla způsobuje krátkozrakost

Nedostatek

Vestavěné skříně - ideální úložný prostor

Vestavěné

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz