drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Prázdninový sen – italské Gargano

Prázdninový sen – italské Gargano

Zapomeňte na známé a Čechy často využívané italské destinace, mezi které patří třeba Bibione. Itálie je zemí nádherného moře, temperamentních lidí a výborného jídla a pití. Za to, abyste tu strávili aspoň pár dní ze své dovolené, určitě stojí.

Poloostrov Gargano své návštěvníky uchvátí krajinou často nedotčenou civilizací, krasovými úkazy, přírodními zajímavostmi a středozemní florou. Leží na východním pobřeží Apeninského poloostrova a vybíhá do vod Jadranu.

Gargano patří mezi ty oblasti, které ještě nejsou přeplněné turisty, takže tu najdete jak kýžený klid a pohodu, tak i spoustu nádherných přírodních úkazů. Mezi ty patří kromě křišťálově čistého moře také vápencové stěny a sněhobílé pláže. Třeba na jedné z nejznámějších pláží, Vieste, najdete větrem a vodou vymodelovaný „vrchol světa“.

Dotek původní Itálie pocítíte také v poklidné rybářské vesničce Mattinata. Na rovině, která ji obklopuje, najdete rozlehlou alej starých olivovníků zakončenou půvabnou oblázkovou pláží. Koneckonců, Gargano je olivovými a piniovými háji vyhlášené.

Pro rodiny s dětmi by byla vhodnější oblast San Menaio v nejstarší části poloostrova Gargano. Leží u pobřežní silnice na svahu pokrytém piniovými háji, které v létě poskytují příjemný stín. Samotné koupání v moři se vstupem z dlouhé a vybavené písčité pláže nemá ani chybičku. Pokud pro svůj odpočinek potřebujete oblast, která je trošku rušnější, pak vás plně uspokojí Peschici, starobylé městečko s řadou míst pro romantické pěší procházky, charakteristickými uličkami, obchůdky a restauracemi.

Že na vás už při čtení těchto řádků dýchla vůně Středozemního moře a místních delikates? Prázdniny se blíží, tak si tu svou dovolenkovou destinaci vyhlédněte co nejdříve a využijte doby, kdy na Gargano ještě neproudí davy turistů.


Přidáno 27.06.2011
Přečteno 2121 krát


Český hudební projekt z USA

Český

Vyrazte za romantikou po celém světě

Vyrazte

Veřejným bazénům se raději vyhněte

Veřejným

Život na kolečkách je moderní

Život

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz