drobnohled.cz
Celkem 405 článků v 28 rubrikách.
Vyberte rubriku:

Pohled zblízka na zajímavá místa, zajímavé produkty či služby. Recenze, návody, tipy, postřehy a mnoho dalšího. To je Drobnohled.cz


Prázdninový sen – italské Gargano

Prázdninový sen – italské Gargano

Zapomeňte na známé a Čechy často využívané italské destinace, mezi které patří třeba Bibione. Itálie je zemí nádherného moře, temperamentních lidí a výborného jídla a pití. Za to, abyste tu strávili aspoň pár dní ze své dovolené, určitě stojí.

Poloostrov Gargano své návštěvníky uchvátí krajinou často nedotčenou civilizací, krasovými úkazy, přírodními zajímavostmi a středozemní florou. Leží na východním pobřeží Apeninského poloostrova a vybíhá do vod Jadranu.

Gargano patří mezi ty oblasti, které ještě nejsou přeplněné turisty, takže tu najdete jak kýžený klid a pohodu, tak i spoustu nádherných přírodních úkazů. Mezi ty patří kromě křišťálově čistého moře také vápencové stěny a sněhobílé pláže. Třeba na jedné z nejznámějších pláží, Vieste, najdete větrem a vodou vymodelovaný „vrchol světa“.

Dotek původní Itálie pocítíte také v poklidné rybářské vesničce Mattinata. Na rovině, která ji obklopuje, najdete rozlehlou alej starých olivovníků zakončenou půvabnou oblázkovou pláží. Koneckonců, Gargano je olivovými a piniovými háji vyhlášené.

Pro rodiny s dětmi by byla vhodnější oblast San Menaio v nejstarší části poloostrova Gargano. Leží u pobřežní silnice na svahu pokrytém piniovými háji, které v létě poskytují příjemný stín. Samotné koupání v moři se vstupem z dlouhé a vybavené písčité pláže nemá ani chybičku. Pokud pro svůj odpočinek potřebujete oblast, která je trošku rušnější, pak vás plně uspokojí Peschici, starobylé městečko s řadou míst pro romantické pěší procházky, charakteristickými uličkami, obchůdky a restauracemi.

Že na vás už při čtení těchto řádků dýchla vůně Středozemního moře a místních delikates? Prázdniny se blíží, tak si tu svou dovolenkovou destinaci vyhlédněte co nejdříve a využijte doby, kdy na Gargano ještě neproudí davy turistů.


Přidáno 27.06.2011
Přečteno 1784 krát


Tipy na last minute Silvestra

Tipy

Paříž není pouze Eifelova věž. Nabízí toho mnohem více

Paříž

Využijte letních slev na nákup mobilního domu

Využijte

Český hudební projekt z USA

Český

© Drobnohled.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Drobnohled.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@drobnohled.cz